Сила "слабкої" статі. Кращі фільми та серіали про сильних та незалежних жінок (відео)

серіал, серіали про жінок, сильні жінки, міс Мейзел
Дивовижна міс Мейзел

Кращі кінострічки останніх років про жінок, які у складних ситуаціях знаходять головну людську силу — силу характеру.

"Колетт"

Colette

2018, Великобританія, США, Франція, біографічна драма

Тема: знайти своє імʼя

Рейтинг: IMDb 6.7

У ролях: Кіра Найтлі, Домінік Вест, Елеонор Томлінсон

Колетт, біографія, фемінізм, екранізація, письменниця
Кадр з фільму "Колетт"

Блискуча біографічна драма про життя відомої французької письменниці Габріель Колетт (1873-1954), авторки понад 30 успішних книг, члена журі Гонкурівської премії.

"Колетт" — байопік про знамениту письменницю з Кірою Найтлі в головній ролі

У фільмі показано початок її карʼєри, те, як провінційної дівчиною без приданого вона вискакує заміж за відомого паризького письменника, журналіста і критика Анрі Готьє-Віллара, відомого під псевдонімом Віллі. Це жвавий ділок, на якого працює чимало "літературних негрів" і яким він, за прикладом Олександра Дюми, придумує сюжети і платить. У результаті Габріель сама напросилася попрацювати на нього.

Костянтин Рильов рекомендує любителям вишуканих страв повнометражний фільм "Колетт", а тим, кому подобається смачна простіша їжа щодня, підійде серіал "Дивовижна місіс Мейзел"


На роль Колетт прекрасно підійшла Найтлі, яка зіграла Елізабет у "Піратах Карибського моря" — начебто ідеальну кохану і дочку губернатора, яка стала потім піраткою, розривалася в симпатіях то до свого друга дитинства коваля Вілла, то до Джека Горобця. Ось і Колетт — тихий вир, де хто тільки не водиться.

Прогорілий Віллі навчив дружину змінювати, а також писати, грамотно формуючи фабулу. Та тільки Габріель досягла успіху в цьому більше. З "літературного негра" свого чоловіка вона перетворилася на письменницю світового рівня, а також в артистку і феміністку, котра має на своєму рахунку десятки любовних перемог. Теми для нових книг вона брала з життя.

У стрічці показано, як серія її перших напівавтобіографічних романів про Клодін, підписаних імʼям чоловіка, стає відомою. І Колетт залишилося одне — знайти своє імʼя, що вона і зробила.

"За статевою ознакою"

On the Basis of Sex

2018, США, біографічна драма

Тема: вір у себе і близьких — і все вийде

Рейтинг: IMDb 7.1

У ролях: Фелісіті Джонс, Армі Хаммер, Джастін Теру

За статевою ознакою, фільм, скріншот, Рут Бадер Гінзбург
За статевою ознакою — кадр з фільму

Фільм розповідає про молодого адвоката Рут Бадер Гінзбург і її боротьбу за те, щоб у законах не було дискримінації за статевою ознакою, навʼязаної застарілими стереотипами.

Ця картина про реальну особистість, суддю Верховного суду США, другу жінку в історії Штатів, котра займає таку посаду. Присвячена вона 25-річній річниці її роботи, починаючи з 1993 року.

Важливо
Треба бачити. Топ-10 захоплюючих серіалів, які ви, швидше за все, пропустили

Суди і маса юридичної казуїстики тут представлені майже з детективною напругою, як це вміють робити саме американці. У консультуванні стрічки брала участь сама головна героїня — Рут Бадер Гінзбург, якій на той момент було 85 років.

У стрічці показується, що Рут у її юридичній боротьбі підтримувала вся сімʼя — чоловік і діти. Тому тут немає ніяких феміністичних кліше — навпаки, демонструється, що свобода досягається саме тоді, коли за вашою спиною стоїть любов!

"За статевою ознакою" — фільм про те, що жінка МОЖЕ!

Додамо, що Рут зіграла британська акторка Фелісіті Джонс, що прославилася завдяки ролі дружини вченого Стівена Хокінга. А ось сценарій фільму написаний Даніелем Стіплманом, також одним з представників родини Гінзбургів. Незважаючи на такий "сімейний підряд", стрічка явно вдалася.

"Дивовижна місіс Мейзел"

The Marvelous Mrs. Maisel

2017-2020, США, драма, комедія

Тема: знайти своє покликання

Рейтинг: IMDb 8.70

Сезони: 3

У головних ролях: Рейчел Броснахен, Алекс Борштейн, Майкл Зеген, Марін Хінкль

серіал, Дивовижна місіс Мейзел, гумор, стенд-ап
Дивовижна місіс Мейзел — піонерка жіночого стенд-апу

Міріам була ідеальною єврейською дружиною і домогосподаркою: охайною, з відмінним почуттям гумору і красивою. Народила двох чудових дітей, активно брала участь у житті свого чоловіка, клерка і стендап-коміка-любителя.

"Дивовижна міс Мейзел" — хоробра і весела

Одного разу Міріам з незадоволенням виявила, що чоловік читав у кабаках не свої жарти. Більше того, в один момент вона розуміє, що в їхньому житті все фальшиво, а чоловік чомусь йде до секретарки, "яка така ж дубова, як стіл, за яким сидить". Напившись з горя, жінка спонтанно вийшла до стендап-мікрофона, розповідаючи цю свою історію і отримала… перший успіх і перший арешт — вона виступала без ліцензії. Так за що ж справа? Пора її отримати!

Важливо
ШАХова казка. Чому серіал Netflix "Хід королеви" став блокбастером

Сила характеру і талант Міріам магічно перетворюють негатив у її долі на сміх. Вона стає символом свого покоління, як, наприклад, у нас Михайло Жванецький, хоча образ дівчини-коміка вигаданий. Але без чоловіків і тут не обійшлося. Режисер серіалу Емі Шерман-Палладіно розповіла, що на цю картину її надихнули дитячі спогади про батька — коміка-постановника з Нью-Йорка, а також жіночі комікси.

Серіал захоплює, бо знятий легко і дотепно, ненавʼязливо показуючи, як випробування можуть перетворюватися на креатив і успіх.