Дівки гуляли, шубу порвали. Солістка Go_A — про те, як у фіналі Євробачення її "накрило" емоціями

група Go_A, переможці Євробачення 2021
Фото: Getty Images | Підсвітка навколо голови солістки Катерини Павленко утворила сонячний німб

Фокус піймав солістку Go_A Катерину Павленко, яка представляла Україну на пісенному конкурсі Євробачення, відразу після прильоту на батьківщину, щоб з перших вуст почути: як все було.

Головною сенсацією Євробачення-2021 став виступ української фолк-рейв групи Go_A з піснею "Шум". Незважаючи на те, що за результатами голосування професійного журі наші зайняли 9-е місце з 97 балами, глядачі подарували Go_A 267 балів. Більше отримали тільки італійці — 318 балів.

Перша п'ятірка виглядає так: Maneskin (Італія) — 524 бали, Барбара Праві (Франція) — 499 балів, Gion`s Tears (Швейцарія) — 432 бали, Dadi Freyr og Gagnamagnid (Ісландія) — 378 балів, Go_A (Україна) — 364 бали. Тобто глядачі нашим артистам дали 2-е місце, і ця тотальна розбіжність з думкою журі стала одним з найбільш обговорюваних фактів Євробачення у Роттердамі.

"Нас одягли під рейв, але з етнонахилом... Тут все поєдналося: фолк, місто, село, рейв"

В оформленні номера Go_A домінували зелена шуба співачки і жовті промені прожекторів. Підсвітка навколо голови солістки Катерини Павленко утворила сонячний німб. Співачка традиційно мало рухалася, зате буквально гіпнотизувала глядачів поглядом. А коли у фіналі дала гранично високу ноту, зал захоплено заревів.

"Якщо будуть колаборації, може, і англійською заспіваємо. Але спів рідною мовою — це наша фішка"

Підмітимо, що Go_A співали українською мовою, Maneskin — італійському, а Барбара Праві — французькою. Навіть безперервно облаяна російської критикою співачка Manizha з композицією Russian Woman, що представляє на Євробаченні Росію, співала російською. У нинішньому році це правильна тактика, так що Manizha теж потрапила в десятку, зайнявши у підсумку 9-е місце, а ось досвідчений продюсер і співак Філіп Кіркоров зі своєю підопічною з Молдови Наталією Гордієнко з англомовною композицією Shugar опинилися на 13-му. Всі "цукрові" поп-діви — багаторічний тренд Євробачення — у цьому році пролетіли. Зокрема — мальтійська plus-size артистка Дестіні Чукуньєре, якій дехто пророкували перемогу. З нею сталася історія, як з Go_A, але навпаки: пісня Je Me Casse від журі отримала 208 балів, а від глядачів — лише 47. У результаті — загальні 255 балів і 7-е місце.

Важливо
Сенсації "Євробачення" 2021. Україна та Італія здійснили перезавантаження трендів конкурсу
Сенсації "Євробачення" 2021. Україна та Італія здійснили перезавантаження трендів конкурсу

Схоже, що стандарти Євробачення — співаюча поп-діва на сцені або фрік — змінилися завдяки ковіду. На авансцену вийшла автентичність, підкреслення того, які ми різні. Про нові тенденції говорить і те, що композиція "Шум" Go_A на головному світовому ресурсі легального прослуховування музики Spotify займає 4-е місце, обійшовши за популярністю таких світових зірок, як The Weeknd і Дуа Ліпа.

Під час виконання пісні "Шум" у вас трохи тремтів голос. Це через те, що довелося виступати перед багатомільйонною аудиторією?

- Хвилювання було, але не від того, що я боялася, а від того, що навколо відбувалося. Коли вже перед сценою ми йшли "запетличуватися" [на музикантів вішали мікрофони], я розуміла, що наша історія як групи, звичайно, триває, але Євробачення в Роттердамі, ця красива історія, закінчується, і ми виступаємо тут востаннє. До нас ще Румунія виступила з настільки сентиментальною композицією, що мене, чесно кажучи, пробило на сльозу. Тому я була додатково схвильована, але це приємні емоції. А коли ми побачили, як дівчинка в зеленій шубі з українським прапором стоїть на трибунах і махає нам, настрій ще більше піднявся. Виходити не було страшно! Навпаки, було багато позитивних емоцій, через це і "накрило". Я б не сказала, що на самому виступі ми відчували якісь труднощі.

Але як ми всі переживали, коли у вас запідозрили ковід.

- Так, у мене після приїзду в Роттердам почалася дика акліматизація. Там постійно йшли дощі. Я всю зиму і весну не хворіла, приїжджаю туди — і пішло: нежить, горло болить. 9 травня на першій репетиції я виступала з ангіною, але тим не менше ми так виступили, що отримали найвищий бал, як повідомив прес-центр.

Катерина Павленко, Євробачення, інтерв'ю солістки Go_A
РЕЙВ-ЧАКЛУНКА. Катерина Павленко, як лісова фея, заворожила глядачів Європи своїм виконанням

На другий репетиції замість мене співала статистка — біда була. Було незрозуміло, чи вийду я взагалі на сцену. Цього року через ковід дозволили пускати запис, у нас було резервне відео з першої репетиції, але ситуація склалася серйозна. Якби я захворіла, пустили б ролик з першої репетиції. Але, слава Богу, у мене був негативний тест. А ось Польща та Ісландія не виступили через ковід — їх слухали у записі. Від ангіни я брала купу ліків. Потім вже відчувала себе більш-менш, а до фіналу одужала.

"Нас підтримувала навіть нідерландська поліція"

Італія та Україна зробили перезавантаження формату конкурсу, тепер в честі не глобальні тренди — поп-діви і фріки, а локальні — місцеві самобутні артисти, які співають рідною мовою. Чому у фіналі судді вам дали так мало балів?

- Зауважу, що в півфіналі журі нас поставило на 2-е місце, а чому вони так мізерно мало балів дали у фіналі, не знаю. Хотіли забрати сильного конкурента? Можемо тільки здогадуватися, що сталося. Ми самі здивувалися. Але нас виручили глядачі, вони дали високу оцінку.

"Шум" Go_A - офіційне відео

До виступу в Роттердамі у ваших образах домінували чорно-сірі відтінки, і раптом цей колірний вибух — кислотно-зелена шуба, та ще й з жовтим підсвічуванням. Звідки така різка зміна образу?

- Наш номер ставив хореограф Костя Тамільченко, а шубу придумав дизайнер Діма Курята: команда СТБ нам дуже допомогла. Вони були зацікавлені, щоб на сцені ми залишалися собою, нічого нам не нав'язуючи. Я якось запитала Костю: "А що я тут повинна робити?" Він: "Це ти мені скажи, що ти тут будеш робити". І таке ставлення спрацювало в плюс. Я ж співала в композиції про зелену шубу ["А в нашого Шума зеленая шуба, дівки гуляли, шубу порвали"], ось вони і вирішили зробити яскраву пляму. Нас одягли під рейв, але з етнонахилом. Колір у шуби був зелено-кислотний, але вона схожа на закарпатську шубу гуню з довгим ворсом. Тут все поєдналося: фолк, місто, село, рейв.

З ким ви подружилися на конкурсі, як до вас ставилася публіка?

- Нам все респектували, кожна делегація. Навіть нідерландська поліція стала впізнавати нас, підтримувала. Всі нам говорили: "Ви виграєте!" Я на радощах, що тест на ковід виявився негативний, зачинила ключ в номері. На ресепшені кажу: "Я картку забула". А там питають: "А відчуваєте себе як?" — "Спасибі, — кажу. — Тест їм показав, що ковіду немає". — "Значить, обов'язково переможете!" Коли, виступивши, ми повернулися в грін-рум, нам сказали, що після нашого номера навіть зйомку затримали — не могли перед француженкою заспокоїти публіку, так зал ревів.

"Я щоразу співаю з новою емоцією. У півфіналі більше хотіла дати веселощів, а у фіналі видала більше рокерської енергії!"

Перед від'їздом з Києва нас Джамала повчала: віддавайтеся виконанню повністю на кожній репетиції. Ми так і робили — віддавалися на двісті відсотків! Аж самі кайфували від свого номеру! У підсумку нашу пісню виконали вісім разів. Там і на ранкові, і на вечірні репетиції продавалися квитки. Моя фішка: я щоразу співаю з новою емоцією. У півфіналі більше хотіла дати веселощів, а у фіналі видала більше рокерської енергії!

Ви мало рухалися на сцені, але погляд гіпнотично заворожував.

- А ви побувайте на нашому шоу, тоді зрозумієте, чому до нас глядачі приходять на концерти, — навіть коли ми не були нікому відомі. У нас чимало фанів, які за нами їздять по всій Україні. Кожен концерт у нас — це перформанс. Кожен раз — виконання по-новому.

"Двіжуха пішла: з нами зв'язуються світові лейбли"

У Мережі історію народної пісні "Шум" відстежили до 1859 року. Кількість її тлумачень зростає.

- Зараз мені особливо ніколи за цим стежити, тому що багато роботи. Але мені скидають іноді кумедні коментарі, де щодо "Шуму" сперечаються астрофізик і якийсь релігійна людина. Потужні баталії! (Сміється)

@actualmontaigne

a little sing of SHUM...any pointers for pronunciation??? ##eurovision ##esc2021 ##go_a

♬ original sound - Montaigne

Чули, як "Шум" переспівала австралійська співачка Монтень?

- Так. Нам дуже сподобалось. Ми з нею подружилися на відстані. Було шкода, що її відсіяли після півфіналу, але, думаю, це через те, що вона не змогла приїхати і виступити вживу.

Go_A - "Жальменіна"

Після такого успіху у вас, імовірно, зміниться життя. Уже з'являються запрошення на гастролі за кордоном, по Україні, пропозиції від звукозаписних компаній випустити альбоми? Ви ж в тренді. А ще збулася ваша мрія, щоб пісня українською мовою прозвучала на всю планету, про що ви говорили Фокусу напередодні від'їзду в Роттердам.

- Так, збулася. Вчора "Шум" зайняв четверте місце у топ-50 на ресурсі Spotify, обійшовши світових зірок, зокрема Дуа Ліпу. Але щодо українських організаторів гастролей, то ажіотажу не спостерігається, хоча ми дуже хочемо виступати для співвітчизників. Знаєте, не те щоб ми піймали зірку, але від наших надходять пропозиції на кшталт "Чи не могли б у нас виступити в супермаркеті, тоді ми безкоштовно запустимо вашу музику в торговому центрі". А ось за кордоном двіжуха пішла. Буквально вчора-сьогодні надійшли запрошення виступити в Сан-Марино і Польщі. З нами також зв'язуються світові лейбли, телефони розриваються. Ми в пошуку менеджерської команди, яка б взяла на себе організаційні обов'язки.

Go-A - Веснянка Live

Go_A вже дев'ять років. Раніше це була радше фолк-рок-група, а зараз світові ЗМІ називають вас фолк-рейв-групою. Що вам ближче?

- Вважаємо себе рокерами за енергетикою. Але ми, звичайно, будемо розбудовувати своє шоу, збільшувати його масштаб. Не будемо вже виходити на сцену у футболках і джинсах (сміється). У нас з'явився стиліст, який нам придумує образи. Але головне залишиться — глядачі і ми повинні бути частиною одного шоу. Так, ми топимо за те, щоб співати українською, але якщо будуть колаборації, може, і англійською заспіваємо. Однак спів рідною мовою — це наша фішка!

Важливо
Євробачення-2021: найяскравіші моменти знакового музичного конкурсу
Євробачення-2021: найяскравіші моменти знакового музичного конкурсу