Кінець світу скасовується. Чому одні хвалять, а інші лають фільм "Don"t look up!"

Те, що люди не хочуть бачити гігантської комети, а продовжують жити дурні маленькі життя всупереч неминучості — це головна гарантія того, що ця комета на нас не впаде. Тож не бійтеся комет. Don't look up!

Кадр із фільму Don't look up!
Те, що люди не хочуть бачити гігантської комети, а продовжують сяк-так проживати свої безглузді маленькі життя всупереч неминучості – це головна гарантія того, що ця комета на нас не впаде.
Related video

Найцікавішим для мене у фільмі "Don't Look Up" була реакція на нього моєї френдстрічки. По-перше, ніколи, на жодний фільм вона не була такою масовою, по-друге, сприйняття-неприйняття розділилося суворо навпіл, а по-третє, і це найцікавіше, я зовсім не міг передбачити заздалегідь, хто на нього як відреагує. Я сам майже завжди на боці тих, хто лає, так я вже влаштований, тому довго не міг змусити себе подивитися, і, коли увімкнув, приготувався до гіршого.

Виявилося, дуже миле цілком придатне для перегляду розважальне кіно. І зовсім не капусник. Швидше дорогий новорічний корпоратив. Весело, яскраво і не безталанно. Звичайно, зірки халтурять, сценарій жахливий, кінці з кінцями погано сходяться, але є відчуття свята, і те, що у МакКея із Сиротою замість душі (щоб там не було), вони безумовно в цей фільм вклали. Не кажучи вже про гроші.

А живу глядацьку реакцію на цю невигадливу річ я розділив би на дві складові: політичну та екзистенційну. Про політичну все відомо: політизована публіка з обох кінців діапазону неясно відчула, що їх тут виставляють ідіотами. А оскільки здебільшого ці прекрасні люди такими і є, то вони образилися. Все це дуже цікаво.

А ось екзистенційна складова мені здалася набагато цікавішою. Колись у дитинстві я читав роман Конан Дойля, який називався, здається, "Загублений світ". Там було про якихось динозаврів, але ще там було про неминучий кінець світу. І ось я пам'ятаю, що там один із героїв пояснює, що взагалі кінець світу — це чудово, бо коли накривається все, все і вся, то це якось набагато легше, ніж загинатися одному. Ця думка справила на мене сильне враження.

Так ось, я впевнений, що, як би це не було сумно, жодного кінця світу не станеться.

Сумний факт полягає у тому, що ми всі помремо, і це станеться з кожним з нас окремо. Звичайно, світ колись скінчиться. Але ми з вами закінчимося набагато раніше і ніколи про це не дізнаємось. Зате споконвіку люди витіснятимуть страхом про кінцівки світу страх перед власним кінцем.

І ще: що б не думали автори цього фільму, те, що люди не хочуть бачити гігантської комети, а продовжують сяк-так проживати свої безглузді маленькі життя всупереч неминучості — це головна гарантія того, що ця брила на нас не впаде.

Тож не бійтеся комет. Don't look up!

Першоджерело.