Помилка ціною $57 тис. Біткоїн випадково подешевшав на 87% після рекордного зростання

Біткоіни, binance
Фото: Unsplash

Короткочасне падіння курсу пояснюють збоєм роботи торгового алгоритму. На щастя, на глобальний крипторинок це практично не вплинуло.

21 жовтня вартість біткоїна на найбільшій криптовалютній біржі Binance впала на 87% через системну помилку.

Про це пише агентство Bloomberg.

На наступний день після рекордного подорожчання, о 14:42 за київським часом, біткоїн подешевшав на $57 тис., впавши із $65 тис., приблизно до $8,2 тис. Під час масового розпродажу на Binance.US, біржі, яка є філією Binance у США і працює в межах американського законодавства (хоча й заборонена в деяких штатах). За даними Livemint, обсяг торгів на біржі в цю хвилину склав 592,8 біткоїнів, що за поточним курсом становить майже $40 млн. Як заявив представник компанії, стався збій у торговому алгоритмі, запущеному якимось інвестиційним фондом.

"Один із наших інституційних трейдерів повідомив про знайдену помилку в їхньому торговельному алгоритмі, яка, схоже, спровокувала розпродаж. Ми продовжуємо вивчати цей інцидент, але розуміємо, що трейдер виправив цю помилку і що проблема, ймовірно, розв'язана", — повідомив він.

Біткоіни, графік, курс
Графік курсу біткоїна
Фото: coindesk.com

Оскільки проблема виникла в одного невдачливого трейдера і тільки в списку операцій Binance.US, а також була розв'язана за лічені хвилини, обвал не вплинув на глобальну картину. Біткоїн залишився таким же дорогим, проте деякі щасливі інвестори могли вчасно помітити баг і купити криптовалюту за дуже дешевою ціною.

Моніторинговий сервіс Coindesk повідомляє, що приблизно в той же час курс біткоїна значно знизився і на інших біржах, однак не так сильно. Наприклад, о 14:34 ціна криптовалюти на Bitstamp впала приблизно на 2,3%, але не нижче $63,6 тис., а на Coinbase — до $64 тис. Збій на Binance вплинув також на Ethereum, який впав приблизно на $2 тис.

У той же день генеральний директор біржі Binance Чанпен Чжао, також відомий як CZ, попередив про стрибки цін: "Чекайте дуже високої волатильності криптовалюти в найближчі кілька місяців".

Як пише сайт CNBC, подібні помилки найчастіше трапляються, коли трейдери спотворюють деталі своїх передбачуваних угод або вводять неправильні дані в замовлення. Якщо розмір угоди досить великий, вона може зруйнувати всю біржу, що призведе до швидкого та масового падіння. Схожий збій стався в травні 2010 року, коли рухнула вся Нью-Йоркська фондова біржа.

Раніше писали, що вартість біткоїна встановила новий рекорд, перевищивши $66 тисяч. Попередній рекорд був встановлений навесні 2021 року — $64,8, а після цього криптовалюта сильно впала.

Подорожчання відбулося на тлі того, що біткоїн офіційно вивели на фондову біржу в Нью-Йорку. Компанія ProShares отримала дозвіл від Комісії з цінних паперів і фондових бірж США та відкрила фонд (ETF), яким торгують на біржі, прив'язаний до криптовалюти, під назвою Bitcoin Strategy або скорочено BITO.

Фокус розбирався, що таке фонди ETF і як біткоїн вплине на фондовий ринок. Завдяки ним інвестори можуть вкладати гроші в криптовалюту, не володіючи нею безпосередньо.