"Провісник розширення конфлікту": Росія посилює свої кібератаки на Україну, — Microsoft

Хакер, фото
Фото: Mediasat | Хакер

У Microsoft заявили, що Росія прагнутиме використовувати тріщини в народній підтримці України, щоб зірвати постачання гуманітарної та військової допомоги Україні.

Related video

Москва активізує свої кіберзусилля, щоб чинити тиск на джерела військової та політичної підтримки України як усередині країни, так і за її межами. Про це йдеться в блозі компанії Microsoft "Про проблеми".

Генеральний менеджер центру аналізу цифрових загроз компанії Клінт Воттс закликав клієнтів готуватися до нових російських кібератаків взимку.

"По-перше, очікується продовження кібернаступу Росії на критично важливу інфраструктуру України. Ми також маємо бути готовими до того, що нещодавнє виконання російською військовою розвідкою атаки в стилі програми-вимагача, відомої як "Престиж", у Польщі може бути провісником подальшого поширення кібератак Росії за межі України", — сказано у повідомленні.

У блозі сказано, що Росія прагнутиме використовувати тріщини в народній підтримці України, щоб підірвати коаліції, необхідні для стійкості України, сподіваючись послабити гуманітарну та військову допомогу.

Також у блозі йдеться про те, що російські хакерські угруповання, пов'язані з ГРУ РФ, атакували українську енергетичну інфраструктуру ще з 2014 року.

"Після анексії Криму Росією у 2014 році IRIDIUM (хакерське угруповання, ред.) розпочало серію зимових операцій проти українських постачальників електроенергії, відключивши електроенергію для сотень тисяч громадян у 2015 та 2016 роках", — сказано в повідомленні.

У блозі Уоттса йдеться, що досі російські зусилля щодо посилення народного інакомислення — наприклад, щодо високих цін на енергоносії та інфляції в Європі — мали обмежений ефект, але вони "передбачають те, що може стати тактикою розширення майбутньої зими".

За словами Уоттса, російські оперативники намагаються просувати певні наративи в Інтернеті через державні ЗМІ та облікові записи в соціальних мережах, включаючи зусилля щодо підриву виборних посадових осіб та демократичних інститутів.

Раніше Фокус писав, що США зриватимуть постачання зброї з Ірану до Росії. Представник Білого дому заявив, що Іран не зацікавлений у ядерній угоді. Понад те, військова допомога Тегерана Росії переходить "нові кордони" .

Також нагадаємо, що постпред РФ пригрозив, що з цього року Європа житиме без російської нафти. Він упевнений, що найближчим часом європейські країни почнуть звинувачувати країну-агресор у відсутності нафти.

Ще повідомлялося, що в Росії почали видавати іноземцям повістки у військкомат. Запрошення з'явитися до військкомату отримали близько 80 співробітників заводу в Челябінську, серед яких є громадяни Білорусі та Узбекистану.