Інженери розробляють новий тип надважкого безпілотника: як він працює та навіщо потрібний

Stork STM
Безпілотники Stork STM від Animal Dynamics

Безпілотний автомобіль, оснащений потужним двигуном і парашутом, зможе піднімати до 135 кг і літати на відстань до 400 км.

Related video

Австралійська компанія Orbital UAV разом із британською Animal Dynamics розробляють новий безпілотний параплан під назвою Stork STM. Подробиці повідомляє видання sUAS News.

Stork STM — це надважкий безпілотний параплан від Animal Dynamics, здатний піднімати вантаж вагою до 135 кг і пролітати до 400 км (відстань між Лондоном і Амстердамом). Він може автономно діяти за межами прямої видимості оператора, а також злітати й приземлятися за допомогою парашута на непідготовлених майданчиках, наприклад, у чистому полі. Розробники пропонують використовувати інноваційний безпілотник для доставки військових вантажів, гуманітарної допомоги в рятувальних операціях.

Orbital UAV, великий розробник і виробник рухових установок, підписав меморандум про співпрацю з Animal Dynamics, що спеціалізується на безпілотних транспортних перевезеннях. Водночас вони домовилися створити потужний, надійний і ремонтопридатний двигун для Stork-STM на важкому паливі, який зможе працювати в найскладніших умовах навколишнього середовища та навіть на низькій навколоземній орбіті, у тому числі витримувати температуру від -30 до +49 градусів за Цельсієм.

"Stork-STM — це новаторський БПЛА, який створить унікальне рішення для оборонного сектора і не тільки, — заявив Тодд Алдер, генеральний директор Orbital UAV. — Animal Dynamics є чудовою нагодою вивести запатентовану технологію двигуна Orbital UAV на європейський ринок і розширити нашу глобальну присутність".

Як очікує гендиректор Animal Dynamics Кевін Аллінгтон, Orbital UAV допоможе його компанії розробити найкращу силову установку для безпілотника. Крім Stork-STM, що розробляються для Великобританії, США й інших союзних країн, двигун також вирішили встановлювати на австралійські літаки Pelican.

Animal Dynamics уже створила повністю робочий БПЛА ST-25 із вантажопідйомністю 10 кг і дальністю польоту 40 км. Зараз компанія пропонує безпілотник різним клієнтам, щоб ті випробували його на практиці, а незабаром планує розпочати серійний випуск і комерційний продаж більшого Stork-STM.

Раніше писали про новий електролітак Ranger від американського стартапу Aura Aerospace, що вміщає п'ять осіб. Транспортний засіб літає за допомогою 8 гвинтів і може розганятися до 808 км/год, а для зручності пасажирів розміщені всередині туалет і кухня.

Нещодавно у Греції запустили в небо перший вітчизняний безпілотний літак Talos. Команда SAS Tech зуміла підняти й приземлити дрон, а дані, зібрані датчиками під час польоту, допоможуть покращити його характеристики.