Робота застосунку та порталу "Дія" у 2022 році коштувала українцям понад 244 мільйони гривень (документ)

додаток "Дія", Дія, робота програми Дія
Фото: УНІАН | Мінцифри обіцяло не надсилати повістки через програму "Дія"

В умовах війни з Росією витрати на підтримку роботи порталу та мобільного додатку зросли у понад 2 рази, повідомили Фокусу в Мінцифри. 2021 року на ці цілі з бюджету країни пішло близько 108,2 мільйона гривень.

Related video

Підтримка роботи та адміністрування опитувань у мобільному додатку та порталі "Дія" протягом 2022 року коштувала державному бюджету України майже 244,4 мільйона гривень. Про це стало відомо з відповіді Міністерства цифрової трансформації України на запит Фокусу.

"Протягом 2022 року на підтримку роботи Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі — Портал Дія) та мобільного додатку Порталу "Дія" (Дія) з державного бюджету України було витрачено 244 382,8 тис. грн", — повідомило відомство.

фінансування програми Дія, Дія, додаток Дія, опитування в Дія, робота програми Дія, завантажити Дію Fullscreen
Підтримка роботи та адміністрування опитувань у "Дії" коштували майже 244,4 мільйона гривень

Вартість адміністрування функціонала опитувань у мобільному додатку "Дія" включена до загальних витрат на адміністрування та підтримку роботи порталу та мобільного додатка технічним адміністратором, додали чиновники.

"Також зазначаємо, що кількість проведених опитувань не впливає на збільшення вартості адміністрування", — наголосили в Мінцифри.

Для порівняння, у 2021 на підтримку роботи порталу та мобільного додатку "Дія", за даними міністерства, з держбюджету України витратили близько 108,2 мільйона гривень. Виходить, що витрати в умовах воєнного часу зросли більш ніж у 2 рази.

Нагадаємо, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров 17 січня розповів, що українці зможуть дізнатися, хто переглядав їхні персональні дані у держреєстрі. Перегляди фіксуватимуться у держсистемі "Трембіта", а українці отримають пуш-повідомлення у "Дії".

Фокус 12 січня повідомляв про участь Міноборони України у розробці електронного військового квитка. Мінцифри обіцяє, що це не спричинить надсилання повісток через "Дію".

Мінцифри 9 січня розповідало про можливість видачі повісток у "Дії". Змінений Кабміном порядок постановки на військовий облік дозволяє чоловікам надсилати необхідну інформацію до військкоматів у мобільному додатку.