У Росії похвалилися новим способом захисту зв'язку від перехоплення на війні: як працює

Зв'язок ЗС РФ
Фото: Мiнобороны РФ | Російський зв'язківець налаштовує антену

Фахівці концерну "Сузір'я" запропонували спотворювати сигнали, щоб їх було складніше розпізнавати. Вони очікують, що це убереже комплекси ЗС РФ від обстрілу.

Related video

Російські вчені заявили про створення нової технології захисту зв'язку від перехоплення даних. Подробиці пише агентство ТАРС, посилаючись на пресслужбу холдингу "Роселектроніка" (входить до державної корпорації "Ростех").

Дослідники з концерну "Сузір'я" пояснили, що при перехопленні зв'язку супротивник може розпізнавати інформацію щодо індивідуальної структури радіосигналів. Новий підхід повинен значно спотворювати форму сигналів, розбиваючи їх у фрагменти певної довжини, які потім мають обробляти, враховуючи ці спотворення.

Передбачається, що технологія завадить противникам перехоплювати повідомлення і розпізнавати їх як надіслані тим самим обладнанням. В результаті військові не зможуть визначити тактичний і стратегічний тип засобу зв'язку або радіотехнічних комплексів, щоб потім їх обстріляти та знищити.

"Розроблене нашими фахівцями рішення дозволить значно підвищити захищеність радіозв'язку, що є критично важливим при виконанні бойових завдань", — прокоментував генеральний директор "Сузір'я" Сергій Вилков.

Раніше з'явилася інформація, що військовим ЗС РФ заборонили використовувати дрони та смартфони з метою безпеки. Як припустив експерт "Українського інституту майбутнього" Іван Ступак, обмеження зіграють на руку українським військовим, які зможуть панувати у повітрі.

На початку січня писали, що українські військові перехоплюють розмови окупантів та обчислюють їхнє місце розташування по мобільних телефонах. Через це більше ста росіян могли загинути внаслідок удару по російській базі в Макіївці.

Також повідомляли про новий термінал лазерного зв'язку UltraAir, що передає дані в 1000 разів швидше Starlink. Таке обладнання невдовзі мають випустити для літаків Airbus та VDL Group.