Новий винахід зробить дрони ще непомітнішими: як це працює (відео)

Дрон MIT
Фото: Скриншот | Квадрокоптер із тороїдальними пропелерами від MIT

Пропелери особливої форми можна без проблем встановити на наявні коптери, що продаються на ринку.

Related video

Учені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили інноваційні пропелери, які зроблять дрони менш гучними. Вони описали свій винахід у презентації.

Команда з лабораторії імені Лінкольна представила пропелери тороїдальної форми, що знижують шум під час обертання, роблячи його практично непомітним для людського слуху. Закрита конструкція з двох лопатей, з'єднаних у вигляді петлі таким чином, що кінець однієї відразу переходить в іншу. Вона зводить до мінімуму опір повітряних вихорів, що виникають на кінцях гвинтів і підвищує загальну жорсткість.

Учені протестували нові пропелери на вже наявних комерційних дронах DJI і виявили, що вони забезпечують таку ж гарну тягу, як і звичайні гвинти, тобто нова форма не погіршила льотні характеристики. Тороїдальні гвинти не зробили повністю безшумними БПЛА, але люди не чують їх на вдвічі більшій відстані, ніж традиційні пропелери.

Пропелери Fullscreen
Порівняння шуму від звичайних і тороїдальних пропелерів
Фото: Magnestar

Доктор Томас Себастьян, старший член групи інженерів із конструкційних і теплових рідин лабораторії Лінкольна поділився, що команда надихнулася конструкцією експериментальних літаків початку 1900-х років і тих, які використовувалися під час Другої світової війни, — деякі з них мають такі ж тороїдальні крила.

"Мені стало цікаво, що вийде, якщо взяти кільцеве крило та перетворити щось подібне на пропелер", — зазначив він.

Дрон із тороїдальними пропелерами Fullscreen
Квадрокоптер із тороїдальними пропелерами від MIT
Фото: Magnestar

Після кількох проб учені зупинилися на дизайні, який 2022 року отримав нагороду R&D 100 Award. Вони навчилися друкувати пропелери на 3D-принтері та налаштовувати для низки літальних апаратів, що робить їх придатними для встановлення на вже наявні моделі мультикоптерів.

Раніше американський інженер винайшов незвичайний дрон у формі пропелера. Він здатний працювати в трьох різних режимах: мультикоптера, літака та "дзиґи", обертаючись на одному місці в повітрі.

Нещодавно Раян Ладеманн із США створив квадрокоптер Lademann XLR V3, який виявився найшвидшим у світі. Фахівці Книги рекордів Гіннеса зафіксували швидкість 360,503 км/год на відстані 100 метрів, хоча винахідник каже, що його апарат може розганятися ще швидше.