Українські дрони Sirko нарешті можуть запустити в серію: ось як вони допоможуть ЗСУ (відео)

розвідувальний дрон Sirko, Skyassist, безпілотник
Фото: Skyassist | Дрон Sirko від компанії Skyassist

Компанія Skyassist закінчила розробку матриці корпусу фюзеляжу цього безпілотника, і тепер його можна швидко виробляти у великих масштабах.

Related video

Розвідувальний дрон Sirko, про який Фокус уже розповідав своїм читачам наприкінці січня, отримав виробничу матрицю, що дозволяє виробляти безпілотник у промислових масштабах, повідомили видання Vector розробники проєкту.

За словами Ігоря Фіняка й Ігоря Криничка, засновників компанії Skyassist, саме відсутність матриці була головним стримувальним фактором, щоб розвідувальний дрон Sirko нарешті опинився на фронті й допомагав нашій авіарозвідці.

розвідувальний дрон Sirko, Skyassist, безпілотник Fullscreen
Завдяки матрицям тепер дрони Sirko можна робити значно швидше
Фото: Skyassist

У Skyassist стверджують, що в компанії вже готово понад двісті корпусів дрона, а до кінця літа завдяки матриці буде виготовлено 2000 штук. У компанії сподіваються, що їхня розробка завдяки спільній роботі з Міноборони швидко надійде до підрозділів ЗСУ.

Дрон Sirko — це невеликий БПЛА, що літає досить низько, щоб уникнути РЕБ, а завдяки потужній камері 4К він може вести якісний відеозапис позицій окупантів і їхнього спорядження. Електродвигун дрона працює дуже тихо, що так само сприяє непомітності апарата. Крім того, корпус Sirko виконаний із полімерних матеріалів, що допомагає уникнути РЕБ противника.

розвідувальний дрон Sirko, Skyassist, безпілотник Fullscreen
Основні відмінності Sirko від Mavic
Фото: Скриншот

На відміну від звичного Mavic український Sirko вигідно відрізняється дальністю польоту, високою швидкістю, наявністю шифрування сигналу та можливістю підтримувати відеозв'язок із оператором на відстані до 30 км. Антену зв'язку з дроном боєць може розмістити на достатній відстані від себе, щоб не надто ризикувати від обстрілу ворога.

Компанія Skyassist розробила не тільки дрон Sirko, але зараз працює ще над безпілотником для спеціальних завдань Bdzhola та перехоплювачем дронів Faino.

Можливості дрона Sirko

Раніше Фокус писав, що військкори РФ у шоці: ЗСУ накопичили 100 тисяч дронів і готові наступати.