"Вежа-1" забезпечить БПЛА "нескінченною" зарядкою: як працює пристрій (відео)

дрон, зарядка, вежа-1
Фото: FreeAir UA | Ілюстративне фото: система "Вежа-1" вирішить проблему підзарядки дронів

Станція може підживлювати дрон на висоті 35 метрів та служити ретранслятором сигналів.

Related video

Інженери з "Техпідтримки Армії України" спільно з Cyber Avia створили систему зарядки дронів прямо в небі за допомогою спеціального кабелю, повідомляється на офіційній сторінці спільноти у Facebook.

Система отримала назву "Вежа-1", і для її роботи не потрібно модернізувати найпопулярніший дрон на фронті — Mavic. До речі, саме з цим безпілотником систему зарядки успішно випробували розробники.

Як стверджують інженери, їхню систему можна використовувати не тільки для зарядки або постійної підтримки БПЛА в повітрі, але ще і як ретранслятор для FPV (огляд місцевості від першої особи, отримувати вид із дрона), а також як носій приймача РЕР, точки тривалого спостереження й інше. Система може бути адаптована під інший дрон аналогічного розміру з живленням 3S і 4S.

Головна особливість у тому, що для спільної роботи з "Вежа-1" оператору не потрібно змінювати пристрій керування — всі функції доступні зі звичайного комплектного пульта. Крім того, система після розгортання не вимагає присутності оператора в лебідки як під час підйому, так і під час посадки дрона. До складу системи входить бортовий акумулятор аварійної посадки БПЛА в разі втрати живлення із землі.

Живлення дрона та системи здійснюється від мережі 220 В або 12/24 В через інвертор (підходить будь-який інвертор, чистий синус не потрібний). Є захист оператора від ураження електричним струмом. Дальність кабелю від лебідки до джерела наземного живлення до 250 м, а споживана потужність близько 500 Вт.

Вартість системи складає приблизно $300, а збирається з найпростіших доступних компонентів. Інженери планують налагодити малосерійне виробництво "Вежі-1", і надалі вона допоможе нашим героям на фронті в боротьбі з російськими окупантами.

Випробування системи "Вежа-1"

Раніше Фокус писав, що росіяни вирішили відмовитися від батарей і прив'язувати безпілотники до станцій управління за допомогою кабелів або тросів.