В Україні на одне вакантне робоче місце претендують шість безробітних, — Центр зайнятості

Центр Зайнятості, безробітні, роботодавці, вакансії,
Фото: obozrevatel | У київському Центрі зайнятості

У той же час, на одну вакансію у сфері керівників і службовців претендує 17 людей.

Related video

Ситуація на ринку праці України характеризується скороченням попиту роботодавців на працівників.

Про це в інтерв'ю виданню "Факти" повідомила директор державного Центру зайнятості Юлія Жовтяк.

"Незважаючи на карантинні заходи, фахівці служби зайнятості шукають пропозиції роботи для українців, а роботодавцям підбирають кваліфікований персонал. У середньому по Україні на одне вільне робоче місце претендують шість безробітних", — розповіла вона.

За словами Юлії Жовтяк, найбільша невідповідність попиту на робочу силу і її пропозиції спостерігалася серед службовців і керівників — у цьому зрізі на одну вакансію претендувало 17 осіб, у той час, як на одну вакансію у сфері технічних службовців, а також працівників сфери торгівлі та послуг претендує 9 осіб.

Спеціаліст поінформувала, що під час пандемії коронавірусу найбільші труднощі випробовують сфери готельного і ресторанного бізнесу, харчування та розваг. У зв'язку з цим, найбільше стикаються з проблемою працевлаштування офіціанти, кухарі, покоївки і бармени.

Нагадаємо, що станом на 25 січня 2021 офіційно безробітними є 485,3 тисяч громадян України. Станом на 25 січня 2021 офіційно безробітними є 485,3 тисяч громадян України.

Причому, університетський диплом мали 49% з них, 34% — закінчили професійно-технічний навчальний заклад, а 17% — тільки загальноосвітню школу.

Фокус повідомляв, що допомога по частковому безробіттю в Україні, введена у квітні минулого року, відтепер може надаватися не тільки на період карантину через пандемію коронавірусу, але і в разі інших захворювань або надзвичайної ситуації на території країни.