Україна ввела 35%-е спецмито на імпорт автобусів і вантажівок із Білорусі

автомобілі, маз, спецмито, імпорт, фото
Фото: МАЗ

У березні на вантажівки з Білорусі в Україну припало 18% продажів, вони стабільно є лідерами свого ринку.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) України встановила факти дискримінаційних і недружніх дій з боку Білорусі щодо українських підприємств автомобілебудування. Тому комісія ввела спеціальне мито на імпорт автобусів, вантажних і спеціальних автомобілів із Білорусі розміром 35% від митної вартості.

"Спеціальне мито застосовується до припинення Республікою Білорусь дискримінаційних і недружніх дій щодо України", — йдеться в офіційному повідомленні, опублікованому 22 квітня

"Було встановлено, що уряд Республіки Білорусь створив штучні бар'єри щодо імпортованих з України колісних транспортних засобів у вигляді утилізаційного збору та нерівних умов участі в державних закупівлях", — заявили в МКМТ.

Такі дії комісія розцінила як порушення Мінськом статей Договору СНД про зону вільної торгівлі, а також міжурядової угоди про вільну торгівлю.

Рішення МКМТ про введення спецмита набуде чинності через 10 днів із дня публікації.

Мито буде застосовуватися до імпортованих із Білорусі:

  • транспортним засобам для перевезення 10 і більше осіб;
  • до нових автомобілів для перевезення вантажів масою понад 5 т;
  • до нового спеціального автотранспорту: автокранів, машин, призначеним для аварійного ремонту, збиральних машин тощо.

Основним виробником цих товарів у Білорусі є МАЗ (Мінський автомобільний завод). Україна є одним із головних ринків збуту для підприємства.

За даними AUTO-Consulting, у 2020 рік у вантажівках повною масою понад 3,5 т МАЗ був №1 із продажами 798 од. (21,7% ринку), у сегменті автобусів МАЗу в минулому році вдалося вийти на друге місце і реалізувати 241 од., зайнявши 24,1% ринку. Але головні успіхи у МАЗа були в сегменті великих (12 і більше м) міських автобусів. Там за 2020 рік МАЗу вдалося реалізувати 191 одиницю і зайняти 85% українського ринку.

Нагадаємо, в січні Білорусь запросила російських військових для створення розвідувальних пунктів на кордоні з Україною, щоб виконувати "спільні завдання".

Державний телеканал Білорусі СТВ зробив спецвипуск про Україну. Її називають країною "жебрака і напіввимерлого народу" з "гордонами" при владі, критикують дії попередньої та нинішньої української влади, а також власне українців.