Українці у квітні встановили абсолютний рекорд з продажу валюти

долари, обмін, валюта, покупка, продаж, фото
Фото: Апостроф

Продаж валюти населенням сприяє зміцненню курсу гривні.

За даними НБУ, фізособи у квітні продали готівкової валюти на 1,842 млрд доларів — це найвищий показник, починаючи з 2012 року. При цьому вони ще продали на 0,404 млрд доларів безготівкової валюти. У підсумку загальний продаж становить 2,246 млрд доларів.

Купівля валюти також була значною, але не рекордною: 1,372 млрд доларів готівкової, 0,327 млрд — безготівкової, у сумі — 1,699 млрд.

валюта, покупка, продаж, населення, діаграма
Купівля та продаж валюти фізособами

Чистий продаж іноземної валюти населенням України з початку року станом на 11 травня становить 970 млн доларів (706 млн готівкової та 264 млн безготівкової), повідомив голова ради НБУ Богдан Данилишин.

Він зазначив, що в травні обмінний курс гривні на міжбанківському ринку продовжив зміцнюватися третій тиждень поспіль, досягнувши максимуму за останні півтора місяці на фоні збільшення пропозиції іноземної валюти клієнтами банків.

Нагадаємо, що обсяг пропозиції валюти на готівковому ринку почав зростати в середині березня. У результаті банки змогли збільшити обсяг чистої купівлі валюти та практично компенсувати її чистий продаж з початку року. Про це повідомив голова ради НБУ Богдан Данилишин.

У кінці 2024 року курс української національної валюти буде на рівні 31 гривні за долар. Про це йдеться в прогнозі, опублікованому в березні агентством Standard and Poor's Global Ratings.