НКРЕКП заборонила імпорт електроенергії з РФ і Білорусі, — Гончаренко

електроенергія
Фото: 5.ua | Високовольтні лінії електропередач

Україна повністю відмовиться від російської і білоруської енергії, але поки тільки до найближчого опалювального сезону.

26 травня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг в Україні заборонила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі до жовтня 2021 року. Про це на своєму телеграм-каналі повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

Таке рішення ухвалили в четвер на засіданні державного регулятора на прохання Кабінету міністрів, постанова набирає чинності з дня її ухвалення. За словами Олексія Гончаренка, він вимагав заборонити імпорт мінімум до кінця 2021 року, проте поки його ввели тільки на 4 місяці — якраз у жовтні почнеться опалювальний сезон.

Раніше НКРЕКП повідомляла, що на місячних і добових аукціонах до 0 Мвт обмежать доступну пропускну здатність для держав, які "не є сторонами Енергетичного співтовариства" — йдеться про Росію і Білорусь. Представники комісії вважають, що такі обмеження допоможуть посилити безпеку постачань електроенергії в Україні та не створить загроз для роботи опалювальних електросистем у найближчий осінньо-зимовий період.

Варто додати, що 12 травня президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволив НКРЕКП обмежувати імпорт електроенергії із сусідніх країн, які не є частиною Енергетичного співтовариства, в частині міждержавних перетинів.

Раніше стало відомо, що Україна повністю припинила авіасполучення з Білоруссю в звʼязку із затриманням журналіста Романа Протасевича. Держприкордонслужба більше не обслуговує на митних пунктах пасажирів, які хочуть вилетіти з України в Білорусь або навпаки.

Зʼявилася інформація, що в Україні з 1 липня подорожчає електроенергія через скасування пільгового тарифу для побутових споживачів, від якого відмовилися, щоб застрахувати постачальників від збитків.