Електроенергія подорожчає: збитки держпідприємств можуть покрити за рахунок підвищення тарифів, — експерти

електроенергія, тарифи на електроенергію, подорожчання електроенергії, ЛЕП
Фото: pexels.com | Електроенергія в Україні

Новий тариф для населення може становити від 2,5 грн/кВт * год до 3,5 грн/кВт * год, а до 30 червня діє пільгова ціна — 1,68 грн/кВт * год.

Тарифи для фізичних осіб можуть підвищити, щоб врегулювати кризову ситуацію в збиткових державних генерувальних компаніях.

Найдешевший у Європі чинний в Україні тариф на електроенергію для населення 1,68 грн/кВт * год можуть переглянути до 1 липня 2021 року.

За оцінками опитаних Фокусом експертів новий тариф для населення може становити від 2,5 грн/кВт * год до 3,5 грн/кВт * год.

Таке підвищення має вирішити ряд боргових проблем на енергоринку країни. Нагадаємо, ситуація могла змінитися з 1 травня поточного року, коли минав термін дії ПСО (спеціальних зобов'язань, покладених на учасників ринку електроенергії для забезпечення суспільних інтересів).

У рамках ПСО державні енергогенерувальні компанії, "Енергоатом" і "Укргідроенерго", надавали електроенергію для потреб громадян за цінами нижчі за ринкові і за рахунок цього накопичували колосальні збитки. Кабмін продовжив дію ПСО до 1 липня 2021 року, зберігши тариф 1,68 грн/кВт * год.

Опитані Фокусом експерти в ролі єдиного рішення боргових проблем на енергоринку називають підвищення тарифу на електроенергію для населення. Про можливі сценарії розвитку ситуації детально читайте в статті Фокуса.

Нова модель ПСО, над якою працюють у Міненерго і яку обіцяють анонсувати в червні, може припускати підвищення тарифів для громадян.

Раніше Фокус уже повідомляв, що з 1 липня 2021 року може подорожчати електроенергія для побутових споживачів. Нацкомісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики, має нібито є три сценарії підвищення тарифів для населення, один з яких, що вважається найбільш вірогідним, передбачає стрибок цін на електроенергію для простих українців на 30% вже цього літа.

Також Фокус розповідав, що електроенергія подорожчає з 1 липня, але влада може залишити пільгові тарифи для населення. Пільговий тариф на електроенергію для населення 1,2-1,68 грн/кВт * год можуть ввести для тих, хто споживає до 100-500 кВт на місяць, а в разі перевищення доведеться платити від 2,5 грн/кВт * год і вище .

"Людина, яка в нашій країні пов'язана з фальсифікаціями виборів, величезною кількістю вбивств і викрадень, скоїла безліч злочинів проти людяності, зокрема катування, незаконні депортації і багато іншого, що ми обов'язково дізнаємося.