Валюта під депозит: громадяни охоче купують долари через банківський вклад

валюта, депозит, валютні вклади, валюта під депозит
Купити валюту під депозит пропонує багато банків — такий внесок користується популярністю

У банках розповіли, що депозит із конвертацією в долари користується популярністю, попри ставку за таким вкладом на рівні 0,1% річних.

Related video

За класичними депозитами у доларах та євро доходу немає — ставки у великих банках на рівні 0,1% річних. Такий самий дохід буде у разі розміщення гривні на депозит з конвертацією — після закінчення терміну клієнт може забрати долари чи євро. Максимальна сума такого вкладу із купівлею валюти під депозит — 100 тис. грн. Про це пише Фокус у новій статті "Заробити на відсотках. Чи є сенс розміщувати вільні кошти на строковому вкладі".

"Депозит з конвертацією у валюту — загалом, вдалий експеримент. Який зміг запобігти "втечам" гривні та готівковому ринку. Дозволив банкам припинити відтік валюти, а населенню дещо захистити заощадження. Плюс певною мірою сприяв відносній стабілізації готівкового курсу: протягом осені він коливався, але значно не змінився", — зазначив асоційований експерт CASE Україна Євген Дубогриз.

У банках відзначають інтерес клієнтів до вкладів із купівлею валюти під нього. "Такі продукти сьогодні вже пропонує більшість банківських установ, і вони користуються певним стабільним попитом. Але сказати, що цей тип продукту істотно впливає на динаміку гривневого депозитного портфеля, не можемо, попит стабільний без суттєвої динаміки зростання. Певна частина заощаджень клієнтів безумовно "перетікає" в цей продукт, але досі цей потік не є визначальним", — говорить керівник відділу депозитів Управління пасивних продуктів роздрібного бізнесу ПУМБ Микита Малясов.

Щомісяця банки купують на міжбанку під виплати за депозитом із конвертацією 200 млн доларів

А за словами заступника голови правління банку "Південний" Максима Цимбала, депозитний продукт з конвертацією в долар, запущений НБУ у серпні, набув великої популярності серед банків. "Вже у вересні обсяг купівлі валюти на умовах розміщення на депозит склав близько 200 млн доларів. З 1 жовтня НБУ підвищив ліміт з 50 тисяч гривень до 100 тисяч гривень, але це не вплинуло на суттєве зростання обсягів купівлі валюти. У жовтні обсяг купівлі валюти на депозит склав приблизно таку суму, як і у вересні", — зазначив Цимбал.

Важливо
Валюта під депозит: у банках розповіли, як купити долари через розміщення вкладу

Раніше Фокус писав, що після ухваленого НБУ у липні постановою №154 дозволу на безготівковий продаж доларів та євро низка банків в Україні почали вводити у свої продуктові лінійки спеціальні пропозиції — депозити у гривні з подальшою конвертацією у валюту.

Нагадаємо, у зв'язку зі зміною облікової ставки НБУ до 25% річних банки підвищили ставки за депозитами, але рівень ставок за депозитами у великих та середніх банках часто наполовину нижчий, ніж рівень облікової ставки НБУ.