Падіння ВВП через ракетні атаки: в Мінекономіки оцінили втрати (відео)

ВВП, ВВП України, економіка України, війна в Україні, економічна криза
Фото: Getty Images | Що відбувається з ВВП на тлі ракетних атак

За словами першого заступника міністра Дениса Кудіна, на 2023 рік Мінекономіки поки не змінюватиме свого прогнозу — воно передбачає зростання ВВП на рівні 3,2%, як і було закладено до бюджету.

Related video

У Міністерстві економіки України погіршили прогноз падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) у 2022 році через ракетні атаки Росії. Там повідомили: падіння ВВП у листопаді прискорилося до 41% рік до року.

За словами першого заступника міністра Дениса Кудіна, на 2023 рік Мінекономіки поки не змінюватиме свого прогнозу — воно передбачає зростання ВВП на рівні 3,2%, як і було закладено до бюджету. Щоправда, такий прогноз перетвориться на реальність лише за однієї умови: активна фаза війни закінчиться влітку.

"Потрібно розуміти, що обстріли енергетичної інфраструктури з боку РФ вплинуть і на інфляцію. Адже підприємства переноситимуть збільшення своїх витрат на споживачів. Але це короткостроковий тренд", — зазначив Кудін.

На відео з 31:40

Але є й хороша новина: у Міністерстві вважають, що енергосистема відновлюється дуже швидкими темпами і зараз за багатьма показниками відповідає жовтневим рівням.

Тим часом заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук також заявив, що падіння рівня ВВП України в 2022 році буде набагато більшим, ніж очікувалося раніше. Все через терористичні атаки РФ. Крім того, наступного року зростання ВВП, за словами банкіра, буде більш млявим з тієї ж причини. Йдеться про показник менш ніж 4%.

Перед цим у пресслужбі НБУ повідомили, що інфляційний тиск у 2023 році може посилитися на 1-2 процентні пункти. В установі розглядають три варіанти розвитку ситуації в енергетичній сфері:

  • терор Росії продовжиться, але ЗСУ зуміють захистити об'єкти критичної інфраструктури. У такому разі дефіцит електроенергії буде не вищим за 25%;
  • повільне відновлення та глибше пошкодження інфраструктури. У цій ситуації дефіцит зростає;
  • масштабні перебої у енергосистемі.

Раніше Фокус розповідав про грандіозні плани Міністерства економіки щодо створення нових робочих місць у наступні 5 років. За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, 26 тисяч робочих місць з'являться за рахунок збільшення продажу продукції з високою доданою вартістю.