"Зовсім один". Принц Гаррі повернувся до Великобританії на похорон діда без Меган Маркл

принц Гаррі, повернення
Фото: Sm News | Принц Гаррі вперше за останній рік прилетів до Лондона

Зараз герцог Сассекський знаходиться на 5-денному карантині, після якого приєднається до своєї сім'ї.

36-річний принц Гаррі прилетів до Лондона на похорон свого діда, принца Філіпа, який помер 9 квітня. Як пише Hello, герцога Сассекського помітили в аеропорту Хітроу в неділю, куди він прибув із Лос-Анджелеса рейсом British Airways.

Його зустрів охоронець і відвіз у котедж у Ноттінгемі, де мінімум п'ять днів він буде на карантині відповідно до рекомендацій через пандемію коронавірусу. Тільки здавши тест й отримавши негативний результат на Covid-19, Гаррі зможе бути присутнім на урочистих похоронах у Віндзорському замку в суботу, 17 квітня.

Онук королеви прибув до Великобританії вперше з тих пір, як він і його дружина Меган відмовилися від своїх королівських обов'язків і полетіли в США. Останній раз як представники монаршої родини пара з'являлася на публіці на службі на честь Дня Співдружності у Вестмінстерському абатстві в березні 2020 року.

Меган Маркл не полетіла з чоловіком. Вона залишилася в будинку пари в Монтесіто, Санта-Барбара, з їхнім однорічним сином Арчі. Наразі вона вагітна, у неї повинна народитися дівчинка цього літа. Лікарі нібито порадили їй не подорожувати. Однак багато британців зійшлися на думці, що герцогиня прекрасно розуміє, що після скандального інтерв'ю, який вдарив по Букінгемському палацу, їй не раді ні громадяни, ні родичі її чоловіка.

Присутність Гаррі стане першим церемоніальним заходом із тих пір, як на початку року він був позбавлений своїх офіційних королівських титулів, а це означає, що його зовнішній вигляд значно відрізнятиметься від зовнішності його батька і брата. Втративши звання капітана-генерала королівської морської піхоти, який він успадкував від діда в 2017 році, Гаррі вдягатиме військову форму на похорон, на відміну від принца Вільяма і принца Чарльза.

В одному з нещодавніх інтерв'ю Гаррі розповідав, що спілкувався з дідусем і бабусею через Zoom під час їх самоізоляції. Вони могли бачити, як бігає і грає Арчі. За словами принца, герцог Единбурзький, закінчуючи розмову, завжди закривав ноутбук.

Тим часом Великобританія почала готуватися до похорону Філіпа. Через пандемію церемонія буде закритою, і на ній з'являться тільки 30 осіб — найближчі родичі. Решта зможуть побачити відспівування герцога за допомогою телетрансляції. 17 квітня труна, покрита штандартом Філіпа, вінком, його морським кашкетом і мечем, буде перенесена до державного входу у Віндзорський замок службовцями Королівської роти 1-го гренадерського гвардійського батальйону.

Принц Чарльз та інші члени королівської сім'ї, крім королеви, візьмуть участь в пішій процесії за труною, поміщеній у спеціально модифікований Land Rover, який Філіп допомагав спроектувати.

Коли процесія дійде до каплиці Святого Георгія у Віндзорі, Великобританія дотримається хвилини мовчання.

Що стосується Єлизавети II, яка овдовіла, то, за словами її сина Ендрю, вона стійко переносить втрату, сказавши, що смерть чоловіка "залишила величезну порожнечу в її житті".

Принц Філіп помер 9 квітня у Віндзорському замку. Останні дні королева не відходила від нього.