Любов в одні ворота. Про що Зеленський забув запитати Байдена

На жаль, під час телефонної розмови президенти Байден і Зеленський не торкнулися головного виклику, від якого зараз страждає Україна і українці — коронавірусу.

За результатами першої телефонної розмови Володимира Зеленського з Джо Байденом, голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив: "Президент Байден підтримує Україну у всьому, а його команда високо цінує все, що робить президент Зеленський у питаннях реформування країни."

Офіційний сайт Зеленського був ще більш оптимістичний: "Президент США зазначив, що для нього дуже важлива Україна" і "зазначив, що захоплюється лідерством Володимира Зеленського у перетворенні України в державу з міцними демократичними інститутами".

На жаль, під час розмови президенти не торкнулися головного виклику, від якого зараз страждає Україна і українці — коронавірусу.

Незважаючи на всі трагічні наслідки російської агресії, від пандемії за рік померло у 2,5 рази більше наших співгромадян, ніж за 7 років війни на Донбасі.

Важливо
У дзеркалі вакцинації. Чому авторитарний Азербайджан ефективніший демократичної України

Рівень вакцинації в Україні поки один з найнижчих у світі.

Лише кілька цифр: зараз США вийшли на темпи вакцинації 3 млн. доз щодня. Для порівняння: в Китаї щодня вакцинують більше 5 млн. осіб. В Індії — 2 240 000 осіб отримують щеплення від COVID-19 щодня! А в Україні за останню добу вакциновано менше 1 тис. осіб.

Результат не змусив себе чекати: якщо в країнах з високим рівнем вакцинації пандемія пішла на спад, то в Україні за останній тиждень три дні поспіль ми переживали "медичний Іловайськ": ковід щодня вбивав більше українців, ніж війна.

Тому у мене просте питання до президента США. Ми, українці, дійсно дуже цінуємо допомогу наших американських друзів. Але якщо для Джо Байдена Україна насправді "дуже важлива", можна нам трохи підкинути вакцин?

Хоча-б одноденну дозу, яку зараз роблять в Штатах, тобто 3 млн. Щоб українці не вмирали, як мухи.

Щоб ми зі своїми 0,69% вакцинованого населення не виглядали так негарно на тлі 5% вакцинованого населення в Росії, а також рівня вакцинації 21,5% у "проросійській" Сербії або 23,14% у "проросійській" Угорщині.

Тому що поки що ковід знищує нас набагато активніше, ніж Росія. І якщо ми вже з геополітичних міркувань відмовилися від російського "Супутника" (який доведено ефективніший, ніж AstraZeneca, вона ж CoviShield), чи можемо ми (з тих самих міркувань) розраховувати на американські вакцини Pfizer, Moderna, а ще краще Jonson (її не треба колоти двічі)?

Чи у нас із Заходом любов тільки в одні ворота?

На жаль, український президент явно не поставив це питання перед своїм американським візаві, а той — при всій любові до України — напевно, також проігнорував головний виклик, перед яким зараз стоїть Україна.

Першоджерело.

Публікується за згодою автора.