Іноді вони зменшуються. Чому українцям повернули пільговий тариф на електрику

Зниження тарифу на електроенергію для тих, хто споживає до 250 кВт, — хороший приклад того, як масова критика дій влади дає свої результати. Наступ на соціальні права тим слабкіший, чим сильніший опір суспільства.

Перевірка електричного лічильника
Зниження тарифу на електроенергію для тих, хто споживає до 250 кВт реально заощадить частина доходів малозабезпечених і люди заплатять цієї осені менше.

Вода камінь точить. Навіть якщо "камінь" — це свідомість наших чиновників.

Зниження тарифу на електроенергію для тих, хто споживає до 250 кВт, — гарний тому приклад. Зрозуміло, що це рішення — проміжне та не вирішує проблеми диспропорцій в енергетиці. Але навіть цей тимчасовий результат щодо тарифу реально заощадить частину доходів малозабезпечених, і люди заплатять цієї осені менше.

І є шанс, що влада, нарешті, подумає про перезавантаження непрацюючої ринкової моделі. Хоча я не вірю в те, що нинішня влада здатна на таке перезавантаження.

Я підрахував: із осені минулого року тільки мною було зроблено до 40 коментарів і написано низку статей на тему підвищення тарифу на електроенергію для населення.

Я не втомлювався повторювати, що рішення Юрія Вітренка під час перебування його главою Міненерго про зняття пільгових 100 квт — це "Шнобелівська премія" в економіці, адже ніхто в світі не додумався в кризу "бити" по найбідніших.

Нинішнє рішення про зниження тарифу — хороша ілюстрація тези Маркса щодо того, що в капіталістичній державі влада апріорі не піклуватиметься про зростання соціальних стандартів.

У політику там ідуть не для того, щоб допомагати бідним, а для того, щоб спрощувати процес збагачення багатих. Наступ на соціальні права тим слабкіший, чим сильніший опір суспільства.

Наш приклад показав, що масова критика дій влади дає свої результати, і там бояться "електричного майдану", тобто поки ще діють на випередження, а не постфактум.

Єдине, що для мене незрозуміло — чому не ввели підвищений тариф (ринкова ціна помножена на два) для тих, хто споживає понад 500 кВт і "ринкова ціна помножена на три" — для тих "фізиків", хто споживає понад 1000.

Аргументи проти мені відомі: дроблення лічильників, установка сонячних панелей.

Але це все відмовки: ті, хто опалюють електрикою басейни або сауни, можуть заплатити підвищений тариф.

Здається, це рішення теж має бути прийняте. У всякому разі, логіка говорить про це.

Ну а поки потрібно все ще бути пильними — рішення про зниження тарифу можуть-то й скасувати ...

Першоджерело.