Хаб замість буфера. Чому ключ до захисту інтересів України перебуває в Берліні та Пекіні

Війни дуже легко починаються в буферних країнах і майже ніколи – у хабових. Захист наших інтересів лежить у двох столицях: Берліні та Пекіні. Якщо нам вдасться стати цікавими для них, то війни в Україні не буде ніколи.

Китайський локомотив
Мінімізувати ризик війни в Україні можна лише економічно, ставши важливим елементом глобальних економічних і логістичних ланцюжків.
Related video

Ще рік тому я опублікував низку аналітичних прогнозів, які зараз у контексті зустрічі президентів США та РФ повністю виправдалися. Спробую сформулювати тезу.

США переживають черговий, можна сказати екзистенційний виклик у вигляді Китаю, який набирає економічну й технологічну міць.

КНР вже в торговому плані перемогла Америку та зрівнялися з нею економічно. На черзі технологічний і військовий відрив, який може статися до 2050 року.

Якщо США програє конкурентну боротьбу Китаю, програє всю Азію, а потім і весь світ.

Америці потрібен замкнутий у собі Китай, без геополітичних амбіцій, які виходять межі суміжних із нею країн.

Важливо
Навіщо Сі розмовляв із Зе? Що Китаю потрібно від України
Навіщо Сі розмовляв із Зе? Що Китаю потрібно від України

Ключовий геополітичний трикутник на найближчі 10 років: РФ – Китай – США. Саме в межах нього й розігруватиметься "третій зайвий", а також формуватимуться базові світові сили та протисили.

Якби не війна, Україна могла б стати хабом у логічному ланцюжку китайської економічної експансії в ЄС. Fullscreen
Якби не війна, Україна могла б стати хабом у логічному ланцюжку китайської економічної експансії в ЄС.
"Новий Шовковий шлях" Китаю планує охопити весь світ. Fullscreen
"Новий Шовковий шлях" Китаю планує охопити весь світ.

У 80-х, граючи в аналогічному трикутнику, США вдалося зробити третім зайвим СРСР, зараз вони хочуть зробити те саме з Китаєм.

США неодноразово ставали сильнішими після кожного такого виклику, але нинішня ситуація вже не настільки очевидна. Всі внутрішні дисбаланси та дефіцити американської фінансової, економічної та соціальної систем компенсуються за рахунок конвертації в капітал геополітичного домінування США у світі.

Перетворення США на велику, але регіональну економіку, загрожує і їм, і світу колосальним потрясінням, і Вашингтон робитиме все, щоб зберегти своє світове лідерство, усуваючи загрозу у вигляді Китаю, який також хоче отримати "конвертор" для покриття своїх дисбалансів.

Важливо
Східний похід Піднебесної. Чому для Латинської Америки "Захід" — це Китай, а не США
Східний похід Піднебесної. Чому для Латинської Америки "Захід" — це Китай, а не США

І Пекін це вже робить, ініціюючи створення глобальної паназійської зони вільної торгівлі з 15 ключових економік регіону, включаючи Японію, Австралію та Південну Корею.

А США на це реагують, створюючи свій новий індо-тихоокеанський блок AUKUS і букально вириваючи Австралію з нового торгового союзу з Пекіном.

Зараз на черзі Канада, яка вирішила створити ЗВТ з країнами АСЕАН. Так, у цьому блоці немає Китаю, але сам азійський крен північного партнера вже насторожує Вашингтон.

Наскільки важливою є проблематика України для США в подібних реаліях? Приблизно так само, як важливим був Кіпр у 1974-му році під час турецького вторгнення. Туреччина як член НАТО та важливий партнер США в регіоні виявилася важливішою, ніж інтереси кіпріотів, у яких відібрали 40% території та половину столиці.

Саме тому на нас чекає "заморозка" конфлікту, така ж як і на Кіпрі, лише без миротворчих військ.

Але Кіпр прийняли до ЄС і не прийняли до НАТО. Просто Кіпр — це 1 млн чоловік і має адвоката у вигляді Греції. А нас 40 млн, і адвокатів Україна не має, тому нам нав'яжуть сценарій Молдова-Придністров'я.

Це зовсім не означає, що ризику активізації конфлікту немає. Але мінімізувати його можна лише економічно, ставши важливим елементом глобальних економічних і логістичних ланцюжків.

Війни дуже легко починаються в буферних країнах і майже ніколи – у хабових.

Чинник суецького каналу помирив Ізраїль і Єгипет, а буферність Афганістану коштувала йому десятиліть війни.

Загалом захист наших інтересів лежить у двох столицях: Берліні та Пекіні. Якщо нам вдасться стати цікавими для них, то війни в Україні не буде ніколи.

Першоджерело.