Реєстрація на отримання карантинних 8 тисяч почнеться наступного тижня, — Шмигаль

Шмигаль, денис Шмигаль, кабмін, прем'єр-міністр
Фото: kmu.gov.ua

Для отримання допомоги, за словами прем'єра, потрібно буде зареєструватися на порталі "Дія".

Наступного тижня портал "Дія" почне реєстрацію для отримання 8 тисяч гривень допомоги. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну.

"Механізм уже працював взимку, і зараз ми його повертаємо в регіони, які знаходяться в "червоних" зонах карантину, тобто там, де люди або бізнес змушені працювати в умовах посилених обмежень", — говорить прем'єр-міністр.

За словами Шмигаля, виплати надходитимуть автоматично після реєстрації на порталі.

"Виплати, як і минулого разу, здійснюватимуться автоматично після подачі заявки на порталі або в додатку "Дія". Зареєструватися на отримання допомоги від держави в розмірі 8 тисяч гривень можна буде вже наступного тижня", — повідомив Шмигаль.

Допомогу отримають лише ФОПи і наймані працівники підприємств, основним видом діяльності яких відповідає видів, визначених у переліку, який повинен затвердити Кабінет міністрів. Є також інші обмеження, наприклад, що стосуються сплати ЄСВ.

Програма розрахована на весь 2021 рік. Гроші виплачуватимуться в регіоні, де введені обмежувальні протиепідемічні заходи "червоної" зони. Заявки потрібно подавати протягом 30 днів із дня введення в регіоні додаткових обмежувальних заходів.

Нагадаємо, порядок нової виплати практично повністю відповідає виплаті аналогічної допомоги в грудні 2020 року і січні 2021-го. Тоді за оцінками Мінсоцполітики, за допомогою могли звернутися 712 тисяч осіб, проте заяви подали 480 тисяч ФОПів і найманих працівників. Тоді на виплати з держбюджету витратили 3,6 млрд грн.

Тоді Фокус на реальних прикладах розповідав, як ФОПи оформлюють допомогу від держави, і де система може дати збій.

Порядок виплати нової допомоги уряд розробив на виконання закону, проект якого подав до парламенту президент Володимир Зеленський.