Посол України в Німеччині закликав Меркель зробити Путіну "мега-попередження"

Андрій Мельник, Ангела Меркель, Росія, Німеччина, Російська агресія
Фото: Радіо Свобода | Андрій Мельник

Дипломат заявив, що його обурює той факт, що скупчення російських військ на кордоні з Україною в Німеччині сприймають тільки як загрозу.

Український посол у Берліні Андрій Мельник закликав канцлерку ФРН Ангелу Меркель зробити "мега-сильне попередження" Москві в разі нової хвилі військової агресії на Донбасі.

Таку заяву він зробив у коментарі німецькому медіахолдингу RND.

Дипломат заявив, що його обурює той факт, що скупчення російських військ на кордоні з Україною в Німеччині сприймають тільки як загрозу.

"Йдеться про конкретну підготовку до війни і дуже серйозну небезпеку нового військового нападу на Україну", — сказав Мельник.

Він закликав владу Німеччини надіслати президенту Росії Володимиру Путіну "жорстке попередження, пригрозивши фатальними наслідками".

Також дипломат перерахував заходи, введення яких Німеччиною і Заходом у цілому підтримали б Україну в разі розширення агресії Росії:

  • міжнародний бойкот та ізоляція Росії;
  • "нерукостискання" її керівництва;
  • нові посилені санкції;
  • повний розрив економічних відносин;
  • повне ембарго на імпорт газу, нафти та вугілля;
  • остаточна заборона на трубопровід Nord Stream 2;
  • заморожування російської держвласності.

Мельник також нагадав про рішення, ухвалені на саміті НАТО в Бухаресті в 2008 році, згідно з якими, Україна повинна стати членом НАТО, заявивши, що Україна очікує, що уряд Німеччини "нарешті виконає обіцянку".

Крім того, зауважив політик, Німеччина, як четвертий за величиною експортер зброї в світі, повинна відмовитися від відмовок і, нарешті, допомогти Україні зміцнити її обороноздатність.

Нагадаємо, посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що Німеччина повинна допомогти повернути Крим через "моральний борг" перед Україною після окупації нацистами.

Раніше Андрій Мельник розкритикував президента цієї країни Франка-Вальтера Штайнмаєра за його слова про те, що будівництво "Північного потоку-2" є майже останнім містком між Росією і Європою, і що Німеччина повинна "враховувати дуже мінливу історію з Росією".

А колишній канцлер Німеччини, а нині глава ради директорів "Роснафти", Герхард Шредер образив українського посла в Берліні Андрія Мельника, назвавши того "якимось карликом з України".