Мінськ залишиться місцем переговорів делегацій у ТКГ, — Арестович

Олексій Арестович, Леонід Кравчук, Мінськ, ТКГ, Карантин
Фото: Украинская правда | Олексій Арестович

Коментуючи слова Леоніда Кравчука про необхідність зміни майданчика переговорів, спікер української делегації зазначив, що це питання зараз не на часі.

Спікер від України в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Олексій Арестович заявив, що переговори по Донбасу не будуть переноситися з Мінська в інше місто, незважаючи на недавні заяви глави української делегації Леоніда Кравчука.

Про це Арестович сказав у коментарі Стране.ua.

Як відомо, Леонід Кравчук заявив про необхідність змінити майданчик для переговорів по Донбасу, оскільки Мінськ зараз є залежним від Москви. Як альтернативу, він запропонував Польщі.

Кравчук також пообіцяв залишити посаду глави української делегації в ТКГ, якщо цього не станеться.

Коментуючи слова першого президента України, Арестович зазначив, що переїзд переговірників в інше місто зараз не на часі.

"Це взагалі неактуальна тема. Леонід Макарович просто поміркував вголос, а ми з цим носимося другий тиждень. Карантин — це найближчий рік, а може бути, два. Це настільки абстрактно, що не має сенсу про це серйозно говорити", — сказав Арестович.

До того ж, за його словами, перенесення засідань ТКГ в інше місце вимагає згоди всіх сторін-учасниць, а це, на його думку, малоймовірно.

"Щоб перенести ТКГ в інше місце, потрібно, щоб згоду дали всі сторони, починаючи з приймаючої і закінчуючи Росією. А Росія в кожну країну поїде? Вона ж на те й Тристороння контактна група, що всі сторони повинні погодитися. Тому я не бачу перспективи перенесення Мінська", — сказав Арестович.

Він також висловив думку, що навіть після закінчення карантину, переговори у складі ТКГ продовжаться у форматі відеоконференцій.

"Я підозрюю, що навіть коли знімуть карантин, зустрічі залишаться у форматі відеоконференцій, тому що це дуже зручно: не потрібно щотижня кудись літати", — сказав Арестович.

Нагадаємо, Леонід Кравчук повідомив, що ініціює перемир'я на Донбасі на час великодніх свят. Таке питання він збирається підняти 14 квітня на наступному засіданні ТКГ.

Він також заявив, що має намір особисто розстрілювати окупантів біля свого будинку, якщо станеться вторгнення Росії в Україну.