Заарештованому за "держзраду" політексперту Дудкіну дозволили вийти під заставу, — нардеп

Юрій Дудкін, політексперт, політолог
Фото: скриншот | Юрій Дудкін на закритому телеканалі Zik

За інформацією правоохоронців, Дудкін нібито за гроші виконував пропагандистські завдання в інтересах РФ.

Народний депутат України Ренат Кузьмін (фракція ОПЗЖ) написав на своєму каналі в Telegram про те, що суд нібито змінив покарання заарештованому СБУ політексперту Юрію Дудкіну, дозволивши йому вийти під заставу.

"Тільки що суд змінив запобіжний захід з арешту на заставу "супертерористу" Дудкіну, раніше заарештованому СБУ за пости у Фейсбуці", — написав Кузьмін.

Раніше цей же нардеп повідомляв про те, що Дудкіна помістили під варту без можливості внести заставу.

Юрія Дудкіна, який був регулярним гостем закритих телеканалів з пулу Віктора Медведчука ( "112 Україна", NewsOne і Zik), заарештували 24 лютого. Його підозрюють за двома статтями Кримінального кодексу: "держзрада" і "дискримінація громадян за расовою, національною, релігійною та іншими ознаками".

За інформацією силовиків, Дудкін нібито за гроші виконував пропагандистські завдання від російських спецслужб.

У відомстві також опублікували аудіозаписи телефонних розмов нібито між Дудкіним і представницею російського "Першого каналу", під час яких чоловікові нібито видавали "замовлення" в інтересах російських спецслужб.

Перед арештом Дудкін повідомив про те, що в нього вдома проходили обшуки.

16 лютого СБУ оголосила про підозру за тими ж двома статтями КК блогеру Анатолію Шарію. У відомстві вважають, що Шарій з 2012 року через соцмережі, ЗМІ та російські телеканали нібито сприяв РФ у проведенні пропагандистських кампаній.

19 березня СБУ повідомила про підозру в "сепаратизмі" політексперту Михайлу Шпіру, який, за версією правоохоронців, публічно закликав до припинення існування України як держави.