"Війни без втрат не буває": Турчинов відповів Зеленському на його критику звільнення Шум

турчинов, відповідь, зеленский, донбас, фото
Фото: прес-служба РНБО

За словами екс-секретаря РНБО, з початку року українські війська понесли більше втрат, ніж звільняючи будь-який населений пункт.

На війні втрати неминучі. Але вони є більш болісними і невиправданими, коли "наші військові, обмежені заборонами адекватно реагувати на провокації ворога, стають мішенями, які розстрілюють російські снайпери та вбиває ворожа артилерія". Про це написав у Facebook колишній секретар РНБО Олександр Турчинов, реагуючи на слова президента Володимира Зеленського, процитовані журналом Time.

"З подивом прочитав інтерв'ю Зеленського Time, де президент заявив, що не треба було звільняти Шуми й інші населені пункти на Донбасі в зв'язку з тим, що там були втрати наших воїнів", — написав Турчинов.

Він нагадав, що в 2014 році було звільнено дві третини Донбасу. Після 2015 року Україна використала тактику покрокового наступу, за кожної нагоди звільняючи хоча б невеличкий населений пункт, або просуваючи наскільки можливо вперед свої позиції. Росію дуже дратувала ця тактика, вони назвали її "повзучим наступом".

Турчинов заявив, що з початку 2021 року, під час перемир'я, українські військові понесли більше втрат, ніж звільняючи будь-який населений пункт.

"Особливо дивно чути такі заяви тлі іншого піару Зеленського про готовність померти, звільняючи Крим. Дивно, чому героїзм чинний керівник країни готовий проявляти тільки в мріях, та й те виключно "заднім" числом. Невже війна з РФ закінчилася в 2014 році?" — написав Турчинов.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що взяття села Шуми в Донецькій області, можливо, було недоцільним. Про це він заявив журналу Time під час робочої поїздки в зону ООС.

Одна з перших зупинок у президента була в селі Шуми, яке ЗСУ взяли під контроль у 2018 році. З цього населеного пункту майже два тижні тому почали стріляти снайпери. Там були вбиті двоє українських військових, а один був поранений. Зеленський, за словами кореспондента Time, поставив під сумнів доцільність взяття цього населеного пункту. "Для деяких це означало, що ми були крутими хлопцями, а для інших це означало, що їхні сини не повернуться додому", — сказав президент.

З 8 по 9 квітня Володимир Зеленський був у зоні ООС через загострення ситуації на Донбасі. Він запросив переговори з президентом РФ через загибель 4 українських бійців 26 березня.