Ліквідація ОАСК: законопроект Зеленського передбачає створення нового суду в Києві

Володимир Зеленський, президент України, Верховна Рада, трибуна, ОАСК
Фото: Офіс президента | Президент України Володимир Зеленський

Згідно з проектом закону, після ліквідації ОАСК у столиці запрацює Київський міський окружний адміністративний суд.

Відповідно до законопроекту №5369 про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК), який подав до Верховної Ради президент України Володимир Зеленський, у столиці буде створений новий — Київський міський окружний адміністративний суд. Про це йдеться в тексті проекту закону, опублікованому на сайті Верховної Ради.

Територіальна юрисдикція суду поширюватиметься на місто Київ.

При цьому після надання чинності закону ОАСК припинить здійснювати правосуддя, і до тих пір, поки не почне свою роботу Київський міський окружний адміністративний суд, підсудні ОАСК справи розглядатиме Київський окружний адміністративний суд.

Відповідно до перехідних положень законопроекту, Окружний адміністративний суд Києва невідкладно протягом 10 робочих днів після набрання чинності передасть судові справи до Київського окружного адміністративного суду.

Коли Київський міський окружний адміністративний суд почне працювати, Київський окружний адміністративний суд невідкладно передасть йому підсудні ОАСК справи, територіальна юрисдикція яких поширюється на Київ.

Закон набере чинності з дня його підписання главою держави.

Як повідомлялося раніше, Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва" (ОАСК), документ позначений як невідкладний.

В Офісі президента зазначили, що "довіра до нього втрачена".

Зі свого боку, глава Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павло Вовк на своїй сторінці у Facebook Вовк написав, що глава держави "піддався на маніпуляції окремих "активістів" і за сумісництвом агентів іноземного впливу".

НАБУ звинувачує керівництво ОАСК, зокрема, його главу Павла Вовка, у численних порушеннях закону: спробі узурпувати судову владу в Україні та неправосудних рішеннях на користь політичних еліт і бізнесменів. Як докази правопорушень агентство публікувало записи розмов суддів ОАСК. Фокус докладно розповідав, як розвивалася ця історія.