Адаптивний карантин ефективний: Кабмін не збирається вводити локдаун по всій Україні

Денис Шмигаль
Фото: УНІАН/Віктор Ковальчук | Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль

Прем'єр Денис Шмигаль закликав місцеву владу самостійно приймати рішення про карантин.

Кабінет Міністрів не має наміру переводити всю Україну в режим локдауну, незважаючи на складну ситуацію в окремих регіонах. Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив 14 квітня під час засідання уряду.

Наразі в окремих областях України знижується рівень захворюваності і госпіталізацій у зв'язку з коронавірусної інфекцією, кілька регіонів вийшли з "червоної" зони. За словами Дениса Шмигаля, успіхів у боротьбі з COVID-19 вдалося досягти завдяки стратегії адаптивного карантину.

"Закривати всю країну на локдаун наразі немає ніякого сенсу. Місцева влада повинна продовжувати відповідально реагувати на ситуацію в себе в регіоні, а ми всі повинні не розслаблятися і дотримуватися протиепідемічних правил", — підкреслив голова Кабміну.

Він додав, що українцям, як і раніше, необхідно дотримуватися правил безпеки, які рятують життя людей під час епідемії коронавірусу. Так, носіння масок і дотримання дистанції можуть уберегти від госпіталізації або навіть летального результату.

Незадовго до заяви Дениса Шмигаля мер Києва Віталій Кличко повідомив про продовження локдауну в столиці до 30 квітня. Як заявив градоначальник, таке рішення комісія з надзвичайних ситуацій прийняла через погані епідемічні показники.

Варто зазначити, що вже другий день поспіль Київ лідирує за кількістю нових випадків захворювання на COVID-19. Станом на 14 квітня в столиці за добу захворіли 1457 осіб. При цьому в Києві найвищий показник зайнятості ліжок з киснем серед усіх регіонів України — 84,32%.

Минулого тижня Віталій Кличко закликав ввести тотальний локдаун по всій Україні. Як заявив мер Києва, вірус безконтрольно поширюється і мігрує по країні.

"Скільки ще людей повинні захворіти, скільки померти, щоб уряд, центральна влада зрозуміли, що потрібні негайні заходи на державному рівні?", — висловився голова КМДА.