"Хабар у 100 тис. доларів": суд заарештував майно брата голови ОАСК Павла Вовка

Глава ОАСК, суддя Павло Вовк, суддя ОАСК, брат Павла Вовка
Фото: waves-ua.com | Суддя Павло Вовк

Під арешт потрапили автомобіль, 2 квартири і ряд нежитлових приміщень. Завтра брат судді оскаржить рішення про взяття його під варту із заставою в 35 млн грн.

Вищий антикорупційний суд прийняв рішення накласти арешт на майно нібито заступника начальника управління Служби зовнішньої розвідки Юрія Зонтова, який є братом голови Окружного адмінсуду Києва (ОАСК) Павла Вовка. Про це повідомляє видання hromadske з посиланням на рішення суду від 12 квітня.

Журналісти зазначають, що за клопотанням детектива Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) суд наклав арешт на:

  • автомобіль Infiniti QX70 2013 року випуску;
  • земельну ділянку в с. Гатне Київської області;
  • недобудований житловий будинок з готовністю 85% у тому ж населеному пункті;
  • 2 квартири;
  • групу приміщень;
  • ряд нежитлових приміщень у Печерському районі Києва.

Hromadske пише, що хоч в опублікованому тексті рішення суду і не вказано прізвища підозрюваного, однак, згідно з реєстром майнових прав, вказаний автомобіль і нерухомість належать саме Зонтову.

В опублікованому рішенні суду зазначається, що воно може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Громадська організація "Центр протидії корупції" повідомила, що на поточний момент Зонтов перебуває в СІЗО з альтернативою у вигляді застави в 35 млн грн. і, за інформацією організації, завтра, 15 квітня, адвокат брата голови ОАСК спробує оскаржити це рішення в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду.

Засідання розпочнеться об 11:00. Адреса суду: провулок Хрестовий, 4.

Зазначимо, про те, що НАБУ затримало брата судді Павла Вовка за підозрою в отриманні хабара стало відомо 6 квітня. За словами представників відомства, родич голови ОАСК разом зі співучасником нібито обіцяв за 100 тис. доларів через голову ОАСК "допомогти вирішити питання з одним із суддів ОАСК про позитивне рішення у справі".

Сам Павло Вовк заявив, що "в цій історії його брата використовують як витратний матеріал".

13 квітня президент України Володимир Зеленський вніс до ВРУ проект закону "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва". Передбачається, що замість цього суду буде створений інший з новою назвою.