Ескалація у Чорному морі: Росія до жовтня закриває Керченську протоку для іноземних кораблів

Росія перекрила Керченську протоку, Чорне море, Азовське море, Керченська протока, іноземні кораблі, військові кораблі
Фото: Еспресо | Росія перекрила Керченську протоку на півроку

Запроваджують обмеження через нібито "військові навчання". У МЗС України вже назвали це порушенням свободи судноплавства.

Російська Федерація оголосила про закриття частини акваторій Чорного моря у напрямку Керченської протоки для військових кораблів і державних суден інших країн. Приводом для цього стали нібито "військові навчання". Заборона почне діяти з наступного тижня і триватиме до жовтня 2021 року. Про це повідомляється в заяві Міністерства закордонних справ (МЗС) України на офіційному сайті Кабінету Міністрів України.

"Такі дії Російської Федерації є черговою спробою у порушенні норм та принципів міжнародного права узурпувати суверенні права України як прибережної держави, оскільки саме Україна має права регулювати судноплавство в цих акваторіях Чорного моря. Також цей крок є грубим порушенням права на свободу судноплавства, гарантованого Конвенцією ООН з морського права", — заявили в МЗС України.

Відповідно до Конвенції, повідомили в українському відомстві, РФ не повинна перешкоджати транзитному проходу через міжнародну протоку до портів у Азовському морі. У МЗС підкреслили, що Росія продовжує накопичувати військову міць не тільки біля сухопутного кордону України, а й на морі.

"Вона перекидає військові кораблі з Каспійського моря і підсилює свій військовий потенціал в Азово-Чорноморському регіоні, а також, незважаючи на відсутність правових підстав, вирішила закрити цю акваторію для військових кораблів інших держав, зокрема — України", — зазначили у відомстві.

Представники міністерства стверджують, що поведінка РФ свідчить про відсутність з її боку намірів припиняти агресію проти України.

МЗС України висловив рішучий протест у зв'язку з цими подіями і закликав Росію негайно анулювати рішення про незаконне закриття Керченської протоки. Міжнародних партнерів відомство закликало посилити тиск на РФ, змусивши її скасувати ці обмеження в акваторії Чорного моря.

Як повідомлялося раніше, в Міністерстві закордонних справ Росії закликали США не наближатися до кордонів Росії і анексованому Криму на тлі повідомлень про те, що в Чорне море зайдуть два американських військових есмінця. 15 квітня стало відомо, що США скасували візит цих кораблів у Чорне море.

14 квітня російські військові кораблі вийшли на навчання в Чорне море. Там проводитимуться артилерійські стрільби з участю вертольотів і літаків морської авіації.