ВМС України і Румунії провели спільні навчання: вчилися відбивати атаки з моря (фото)

вчення моряків, румуно-українські навчання
Фото: Facebook / ВМС ЗС України

У процесі навчань, моряки двох країн навчалися маневрів, буксирування кораблів, а також відбиття атак малопомітних кораблів.

Українські військово-морські милі провели спільні навчання типу Passex з Румунією. Вони проходили в акваторії Чорного моря. Про це повідомляє прес-служба ВМС України.

Навчання проходили в другій половині минулого тижня (в проміжку з 11 по 18 квітня), проте повідомили про їх проведення тільки зараз. Їх метою було відпрацювання взаємодії в складі багатонаціональної тактичної групи за стандартами НАТО, а також підвищення рівня сумісності з іноземними партнерами.

румуно-українські навчання у чорному морі
Фото: Facebook / ВМС ЗС України

Програма тренувань складалася з декількох етапів. Спочатку українські моряки зустрілися у зазначеній точці з колегами з Румунії. Після чого учасники приступили до бойового навчання по відбиттю атак малопомітних плавзасобів і маневрів у морі. Під час навчань моряки також навчалися контролю цивільних суден у виділених квадратах.

вчення у чорному морі
Катер ВМС Румунії
Фото: Facebook / ВМС ЗС України

За сценарієм, румунський катер був пошкодженим, а українські військові моряки відпрацьовували техніку його буксирування. Під час цього етапу, екіпажі навчалися відбивати удари супротивника під час нападу на корабель, що охороняється з повітря.

Завершилися навчання урочистим проходом кораблів у морі.

Нагадаємо, ВМС України веде переговори про покупку протимінних кораблів у Великобританії за рахунок кредиту. Повідомляється, що Росія до жовтня перекрила Керченську протоку для іноземних кораблів.

Раніше танкові та артилерійські резерви ЗСУ провели навчання біля адмінкордону з Кримом.

Фокус розбирався, чим загрожує Росія Україні, які у них є робочі конячки і "вундерваффе".