Екс-міністерка Маркарова полетіла працювати послом України в США (фото)

Оксана Маркарова
Новий посол України в США Оксана Маркарова

Екс-глава Мінфіну відлітає працювати в Сполучені штати вперше з 1999 року. Там її чекає робота з адміністрацією Джо Байдена щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

Колишня глава Міністерства фінансів Оксана Маркарова полетіла працювати в США. Вона опублікувала кадри з аеропорту на своїй сторінці в соціальній мережі "Фейсбук".

Оксана Маркарова показала, що отримала дипломатичний паспорт, з яким заступить на службу у Вашингтоні. Вона також сфотографувалася на тлі літака в українському аеропорту перед вильотом за кордон.

"Вперше з 1999 року йду на посадку в літак квитком в один кінець. Із сьогоднішнього дня — 24/7 у лавах дипломатичної teamUkraine", — поділилася новоспечений український дипломат.

Оксана Маркарова
Оксана Маркарова в аеропорту
Фото: Оксана Маркарова / Фейсбук

Оксана Маркарова була міністеркою фінансів із 8 червня 2018 до 4 березня 2020 року. Наприкінці лютого 2021 року президент Володимир Зеленський офіційно призначив її послом України в США і зазначив, що в чиновниці хороша репутація серед американців. Відомо, що наприкінці 90-х вона працювала в американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund (тепер в управлінні Horizon Capital), а в 2000 році проходила практику у Світовому банку в США.

Оксана Маркарова
Дипломатичний паспорт Оксани Маркарової
Фото: Оксана Маркарова / Фейсбук

У Сполучених Штатах Оксані Маркаровій доручили налагоджувати діалог із президентом Джо Байденом, співпрацювати з Конгресом і покращувати двопартійну підтримку України. Володимир Зеленський також наголосив на необхідності залучати США до врегулювання конфлікту на Донбасі, звільнення Криму та тиску на російський проект "Північний потік-2".

Власне Оксана Маркарова в інтерв'ю "Суспільному" заявила, що ключовим питанням вважає припинення війни на Донбасі, деокупацію Донецької і Луганської областей. Вона має намір підстьобнути США до підтримки України та політичного тиску на Росію. Посол вважає, що досить жорсткі санкції змусять агресора покинути окуповані території.

Передбачалося, що на Банковій вирішили зробити Оксану Маркарова послом для налагодження відносин з МВФ. Глава МЗС Дмитро Кулеба спростував таку версію, але підкреслив: її добре знають як у Міжнародному валютному фонді, так і в американському Держдепі.

При цьому Оксана Маркарова стала першою жінкою-послом України в США за всю історію. Дмитро Кулеба зізнався, що сам перемінив її на цю посаду.