Рішення про закриття "медведчуківських" каналів виняткове, — Ткаченко

ткаченко, міністр, культура, фото
Фото: Віталій Носач "РБК-Україна"

Міністр культури й інформполітики не бачить підстав для застосування санкцій щодо інших телеканалів.

Після закриття низки телеканалів, пов'язаних із Віктором Медведчуком, зараз актуальним питанням є протидія російським медіа, які до сих пір мають свою аудиторію в Україні. Про це в інтерв'ю "РБК-Україна" сказав міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко.

"Російські канали доступні, багато провайдерів не блокують їх до сих пір. Тобто ви можете кліком мишки знайти російський "Перший канал" і всі інші. Вони фактично присутні в нашому просторі, незважаючи на заборони", — пояснив міністр.

Закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK на підставі санкцій, введених проти їх власника, Ткаченко назвав безпрецедентним рішенням. Він його публічно підтримував не тільки за причиною непрозорості фінансування цих телеканалів, а й тому, що "було б істотним перебільшенням називати ці медіа — медіа, в прямому сенсі слова". На думку міністра, вони "виконували певний порядок денного, працюючи за кремлівськими темниками".

Ткаченко також назвав закриття цих каналів заявкою на те, що "працювати в інформаційному полі з російськими наративами безумовно потрібно". У цьому плані він вважає важливим ухвалення закону про медіа, проект якого зараз знаходиться в парламенті.

У законопроекті міститься окрема новела, присвячена російській агресії, і вказані кроки, які може робити Національна рада щодо тих медіа, "які діють за російськимм наративами і заперечують той факт, що Крим анексований, дають платформу для виконання всіх тих наративів Кремля щодо України, про які ми добре знаємо".

Ткаченко вважає, що російський вплив і російські медіа не пішли з українського інформаційного простору. "Цифри досить великі, особливо в деяких регіонах, за переглядом безпосередньо російських медіа через різні платформи. Але й російський порядок денний в принципі, на жаль, часто підхоплюється нашими медіа, тому що немає аналізу того, звідки ростуть ноги", — пояснив він.

Резюмуючи, міністр сказав, що рішення з приводу "медведчуківських" каналів виняткове, він не бачить істотних підстав "продовжувати такі санкційні речі проти інших каналів".

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський надав чинності рішенню РНБО про введення на п'ять років санкцій проти телеканалів, які пов'язують з Медведчуком. Мовлення телеканалів припинилося того ж дня.

Секретар РНБО Олексій Данилов припустив, що крім телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK, під санкції можуть потрапити й інші канали з "антиукраїнським порядком".