На переговорах по Донбасу вдалося досягти "прориву", — ТКГ

донбас, ООС, режим тиші, ТКГ
Фото: ua.news

Росія, стверджує українська делегація, погодилася на пропозицію України щодо дотримання режиму тиші.

Українська делегація ТКГ заявила, що на переговорах підгрупи з безпеки вдалося домогтися істотного прориву. Про це повідомляє прес-служба українського боку.

Сторони узгоджують додаткові заходи щодо посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року.

"За основу був узятий український проект Доповнення. Завдяки сприянню голови СММ ОБСЄ пана посла Халіта Чевіка, сторони пройшли перше читання у повному обсязі", — сказано в повідомленні.

Українська делегація повідомляє, що дата наступної зустрічі буде визначена представниками ОБСЄ, але не виключено, що вона пройде до кінця цього тижня.

"Є надія, що на наступне засідання ТКГ на рівні глав делегацій (28 квітня) документ, що встановлює додаткові заходи щодо дотримання режиму припинення вогню, буде представлений у повністю узгодженому варіанті", — говорить українська сторона.

За словами спікера української делегації Олексія Арестовича, всі сторони погодилися з тим, що треба виробити додаткові механізми до режиму припинення вогню, який був прийнятий в кінці липня 2020 року, повідомляє УНН.

"За основу взяли український варіант документа. Ми його повністю пройшли в першому читанні, заплановане друге читання", — сказав Арестович, додавши, що він оцінив переговори як "прорив".

Нагадаємо, раніше російський чиновник заявляв, що "навчання" Росія на межі з Україною триватимуть ще 2 тижні.

В Євросоюзі називають рекордною кількість військ, яка стягнута до кордонів з Україною і в окупованому Криму. Повідомляється про 150 тисяч військових.

Зазначимо, що з 6 квітня в Росії перевіряється боєготовність всієї армії. У нинішньому місяці планується проведення більше 4 тисяч навчань різного масштабу.