"Україна завжди напоготові", — Зеленський про відведення російських військ від кордонів

зеленский, владимир зеленский, президент, Україна
Фото: president.gov.ua

Зменшення чисельності російських військових, стверджує президент, "пропорційно знижує напруженість".

Президент Володимир Зеленський прокоментував відведення російських військ від українських кордонів. Про це він написав у Twitter.

За його словами, таке рішення Росії "пропорційно знижує напруженість".

"Україна завжди напоготові, але схвалює будь-які кроки щодо зменшення військової присутності та деескалації ситуації на Донбасі. Україна хоче миру", — говорить Зеленський, подякувавши міжнародним партнерам за підтримку.

Раніше глава Міноборони РФ Сергій Шойгу заявив, що "раптова перевірка" військ у Південному та Західному округах Росії завершені, і тепер військовослужбовці повернуться в місця постійної дислокації. За його словами, "війська продемонстрували здатність забезпечити надійну оборону країни".

Раніше глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що на сьогоднішній день на кордоні України і в анексованому Криму знаходиться понад 150 тисяч російських військ.

Президент України Володимир Зеленський під час свого відеозвернення заявив, що скупчення російських військ на кордонах з Україною не означає, що ескалація неминуча. Він додав, що незважаючи на шантаж, Україна не кине спроб боротися за мир дипломатичним шляхом, а в разі потреби, готова себе захищати.