Зеленський про відведення військ РФ: "Спокою на континенті не буде, поки немає миру в Україні"

Володимир Зеленський
Фото: пресс-служба президента | Президент України Володимир Зеленський

Війна на Донбасі — єдина в Європі, нагадав український президент. За його словами, подальші погрози та залякування нікому не принесуть користі.

Президент Володимир Зеленський розповів про напругу у зв'язку з відведенням російських військ від кордону з Україною і попередив Європу про загрозу. Він прокоментував ситуацію в інтерв'ю виданню La Repubblica, яке опублікувала пресслужба на офіційному сайті.

За словами Зеленського, повідомлення росіян про закінчення навчань і відведення військ частково знижує напругу, проте світовій спільноті необхідно дочекатися остаточного завершення процесу. Як підкреслив голова держави, загроза буде скорочуватися пропорційно до кількості відведеної техніки і солдатів.

"Україна може стверджувати це абсолютно впевнено. Наразі в Європі є тільки одна війна — проти нашої країни. Йде вже восьмий рік на українському Донбасі. Гарантій спокою і повної безпеки на континенті не буде до тих пір, поки немає миру в Україні", — заявив президент.

Він припустив, що для запобігання подальшої ескалації конфлікту потрібно розширити формати дипломатичних переговорів, зокрема, провести прямі президентські переговори. Для цього необхідно не тільки бажання України, а й "політична воля іншого боку".

Під час інтерв'ю Володимир Зеленський також виступив за проведення переговорів з Путіним у Ватикані. За його словами, столиця католицизму здавна є авторитетним посередником у вирішенні державних конфліктів.

Раніше Зеленський відвідав позиції ЗСУ на кордоні з окупованим Кримом під час візиту в Херсонську область. Президент оглянув окопи і зміцнення, а також поговорив з військовими про умови служби.

Голова Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко заявив, що Росія не відвела свої війська на кордоні біля Воронежа. За його даними, росіяни накопичують бойові сили на військовій базі під Богучаром — це місто розташоване всього за десять кілометрів від України.