В Україні вперше розроблена доктрина Військово-морських сил

ВМС, ЗСУ, доктрина, військова доктрина, НАТО
Фото: mil.gov.ua | Військово-морські навчання

Документ, стверджують в Міноборони, створювався на основі досвіду країн-членів НАТО.

В Україні вперше з'явилася Доктрина Військово-морських сил ЗСУ, розроблена Інститутом ВМС Національного університету "Одеська морська академія" спільно з кафедрою ВМС Національного університету оборони України ім. Черняховського та командуванням ВМС ЗСУ.

Як повідомляє в середу, 28 квітня прес-служба Міністерства оборони України, в доктрині основну увагу приділено перспективним напрямкам розвитку озброєння і військової техніки ВМС ЗСУ.

Наприклад, головним напрямком розвитку морської складової ВМС має стати збільшення числа бойових кораблів. Що стосується берегової складової, документ передбачає оснащення новими зразками озброєння берегових військових частин, зокрема ракетними комплексами "Нептун".

За словами командувача Військово-морськими силами ЗСУ контр-адмірала Олексія Неїжпапи, поява доктрини викликана необхідністю забезпечення нацбезпеки України з морського напрямку в умовах "триваючої агресії з боку Російської Федерації, що має на меті повернути Україну у свою сферу впливу".

Нагадаємо, Національна гвардія України почала розробку доктрини, сумісної з концепціями НАТО. У розробці документа їм допомагають колеги з США і Канади.

12 квітня військові 95-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ Збройних сил України провели навчання із застосуванням ПТРК "Корсар".

Військова стратегія, яку схвалив президент Володимир Зеленський, передбачає, що РФ може почати повномасштабну війну проти України. Як оборонні заходи озвучені і асиметричні способи боротьби. Що таке асиметрія і як вона покликана допомогти Україні розповідав для читачів Фокуса офіцер Армії оборони Ізраїлю, військовий аналітик Ігаль Левін.