Дружина екс-судді Чауса просить Зеленського допомогти з пошуками чоловіка

Микола Чаус, Світлана Чаус, екс-суддя, викрадення, Зеленський, допомога,
Фото: РБК-Україна | Микола Чаус

У разі, якщо президент України не відреагує на заяву, адвокати екс-судді звертатимуться в міжнародні інстанції.

Дружина колишнього судді Миколи Чауса, який зник у Молдові 3 квітня, звернулася із заявою до президента України Володимира Зеленського з проханням допомогти з пошуками її чоловіка.

"Мій чоловік не збирався ухилятися від правосуддя, він очікував рішення, щоб відповідно до процедури повернутися в Україну та захищати себе від незаконного переслідування з боку працівників НАБУ", — заявила Світлана Чаус, повідомляє в п'ятницю, 30 квітня Громадське.

На її думку, суддю-втікача нібито незаконно утримують спецслужби. Жінка пообіцяла, що якщо Зеленський не відповість на її заяву, то вона звертатиметься в міжнародні інстанції.

За словами Світлана Чаус, її сім'я і юристи вживатимуть усіх заходів, щоб повернути живим Миколу Чауса.

Адвокат Чауса Олександр Вишневий, зі свого боку, стверджує, що правоохоронці в Україні на сьогоднішній день ще не відкрили кримінальне провадження за фактом викрадення екс-судді, хоча до них із відповідними заявами зверталися ще 12 квітня.

Нагадаємо, журналісти з України та Молдови отримали доступ до паспортних даних десяти осіб, яких правоохоронці Молдови нібито перевіряють на причетність до викрадення судді Чауса.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявляв, що Україна не причетна до нинішньої ситуації з екс-суддею Миколою Чаусом. На його думку, деякі "сили" нібито намагаються посварити нашу країну з Молдовою.

3 квітня адвокат Чауса Ростислав Кравець, посилаючись на дружину судді-втікача повідомив, що Миколу Чауса викрали в Кишиневі.

4 квітня в мережі з'явилися фото Чауса з шапкою на очах і перебинтованою рукою.