"Будемо рубати руки": Тищенко помітив нібито корупційну схему на Закарпатській митниці

Микола Тищенко, митниця
Фото: Скриншот | Народний депутат Микола Тищенко на митниці в Закарпатті

Водії заявили, що митники роблять знижки для комерційних вантажів, а звичайних громадян обдирають по повній.

1 травня народний депутат від "Слуги народу" Микола Тищенко разом з колегами влаштував інспекцію на кордоні з Угорщиною в Закарпатській області. "Pavlovsky News" опублікував в YouTube відео з місця подій.

Керівник закарпатського осередку "Слуги народу" спочатку поспілкувався через перекладача з угорським прикордонником на КПП "Тиса" і заявив йому, що між Україною і Угорщиною "немає кордонів". Після цього Микола Тищенко вирішив перевірити роботу митників і особисто перевірити телевізор — йому здалося підозрілим, що б/у техніку привезли в іншу країну.

Водій заявив депутату, що телевізори на українській митниці зазвичай не ставлять на ваги, як і інші "особисті" предмети. За словами іншого перевізника, існує спеціальний чат для для бізнесменів і звичайних громадян: комерційним перевізникам, які регулярно проїжджають через КПП, занижують вагу вантажу для розмитнення, а ось людям, які повертаються з-за кордону на Великдень, доводиться платити по повній.

З'ясувалося, що митники вибірково оцінюють мито на вантажі і нібито виділяють для комерційних рейсів по 50 "особистих" кілограмів на людину. При цьому деякі водії беруть додаткових людей для провезення вантажу безкоштовно. Втім, один з водіїв на камеру спростував наявність такої схеми.

"Хлопці, я сказав, що буде порядок, я вже приїхав в Закарпаття. Мене сюди прислав президент... Будемо рубати руки", — заявив Микола Тищенко.

Раніше Микола Тищенко анонсував "перший за 15 років авіарейс в Ужгород", проте політ пройшов не за планом. Як пояснив депутат, через погодні умови літак довелося екстрено посадити у Львові, а делегації — їхати в столицю Закарпаться на машині.

Стали відомі нові подробиці вечірки на честь дружини Тищенко в Києві. Розслідувачі з'ясували, що гуляння влаштували 18 квітня в готелі Fairmont, для іменинниці влаштували салют, які заборонені за рішенням Київради з 2019 року.

Сам Микола Тищенко заявив, що готовий відповісти за вечірку в розпал карантину в Києві. За його словами, святкування дня народження дружини пройшло у вузькому колі людей, які перехворіли на коронавірусів.