"Вони будуть шоковані", — Муженко про наслідки перетину кордону України військами РФ

екс-глава генштабу про напад рф, напруга на кордоні рф і України
Фото: Скриншот

У росіян, на думку ексглави Генштабу, немає особливої мотивації воювати проти України, тому для них це не буде "легкою прогулянкою або пікніком".

Колишній глава Генерального штабу і Головнокомандувач Збройними силами України Віктор Муженко розповів в інтерв'ю для BBC, що буде з російськими військовими, коли вони ввійдуть на територію України.

За словами військового, росіяни будуть шоковані. Він навів приклад, коли росіяни потрапили в полон після відпрацювання по ним вертольотами ЗСУ, вони не були готовими для такого розвитку подій. Тому, на думку генерала, для Росії це не буде "легкою прогулянкою або пікніком".

"У росіян є проблеми з мотивацією воювати в Україні. Звичайно, на першому етапі буде бажання "Ми зайдемо і покажемо хохлам". Але пізніше з'явиться розуміння. ... Частина десантників потрапила в пошуках їжі полон. Вони говорили:" Думали нас будуть зустрічати, як в Криму з квітами. А по нам відпрацювали вертольоти ". Це для них був шок. Такий же шок буде, якщо вони перейдуть український кордон", — заявив Муженко.

Також за словами ексглави Генштабу, з початку року загинуло 37 бійців, 60% втрат — це втрати від снайперського вогню. І найкраща відповідь на роботу снайперів — ефективний вогонь у відповідь.

Нагадаємо, зараз готується зустріч президента Зеленського і Путіна для переговорів. 22 квітня міністр оборони РФ Шойгу заявив про відвід військ від кордонів з Україною. Але за даними Держприкордонслужби, Росія не відвела війська від кордонів з Україною під Воронежем.

Відзначимо, що Зеленський звільнив Віктора Муженко з посади 2 вересня 2019 року.