"Повторювати не збираюся": Ахметов назвав помилкою свою роботу у Верховній Раді

Рінат Ахметов
Український олігарх Ринат Ахметов

Український олігарх запевняє, що не цікавиться політикою і не впливає на роботу парламенту. Він навіть засудив бізнесменів, які рвуться до влади.

Ринат Ахметов визнав помилкою свою роботу в якості депутата Верховної Ради п'ятого скликання. Він прокоментував свої політичні амбіції журналістам "Радіо Свобода".

За словами бізнесмена, він досі шкодує про рішення балотуватися в парламент від "Партії регіонів" і не має наміру знову починати політичну кар'єру. Ринат Ахметов нагадав, що після обрання народним депутатом пропустив практично всі засідання і став анти-рекордсменом за відвідуваністю.

"Я виявився найбільшим прогульником і взагалі не знаю, що я там робив. Визнаю — це була моя помилка. І повторювати одну і ту ж помилку двічі я не збираюся", — зазначив він.

Ріната Ахметова називають одним з найвпливовіших олігархів України. При цьому бізнесмен запевняє ЗМІ, що не збирається займатися ніякими політичними проектами, а політика його нібито зовсім не цікавить. За словами екс-депутата, всю свою увагу він приділяє трьом сферам: бізнесу, благодійності і футболу (олігарх є президентом клубу "Шахтар").

У той же час олігарх зазначив, що не може перешкодити втручатися в політику своїм друзям.

"Я вважаю, що кожен повинен робити свою справу: бізнесмени займатися бізнесом, а політики — політикою, — висловився Ринат Ахметов. — І я категорично проти того, щоб було навпаки — коли бізнес йде в політику, а діючі політики стають бізнесменами".

Раніше в прямому ефірі "Україна 24" проїжджаючий повз велосипедист обізвав власника каналу Ріната Ахметова "півнем". Один з жителів Києва обурився, що через олігарха йому доводиться їздити по місту на велосипеді.

Рінат Ахметов увійшов до оновленого рейтингу Forbes, як найбагатший олігарх України. Його статки оцінили в 7,6 мільярда доларів (раніше було 2,8 мільярда).

Син Ахметова придбав віллу за 2 мільярди гривень в Швейцарії на березі Женевського озера. За словами Сергія Лещенка, віллу купили в грудні 2020 року разом з ділянкою площею 7,6 тисячі квадратних метрів.