Арахамія назвав крайній термін для отримання нового траншу МВФ: які закони потрібно прийняти

Давид Арахамія
Фото: УНИАН / Олександр Кузьмін | Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія

У нардепів та уряду залишилося менше місяця, щоб знайти компроміс по НАБУ і ввести покарання брехні в деклараціях. На кону стоять 5 мільярдів доларів.

Верховна Рада повинна до 1 червня 2021 року вжити всі закони, необхідні для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія розповів в інтерв'ю агентству Reuters, передає прес-служба.

Якщо зміни вступлять в силу, Україна повинна отримати від МВФ новий транш розміром 5 мільярдів доларів. За словами нардепа, парламент встигне прийняти всі зміни, якщо ніхто не буде навмисне блокувати його роботу.

"1 червня для нас — крайній термін. І уряд, і парламент, і Офіс Президента мають намір дотримуватися цієї дати", — підкреслив Давид Арахамія.

Йдеться про остаточне ухвалення закону про кримінальну відповідальність для державних службовців за вказівку неправдивих даних в деклараціях. Крім того, МВФ вимагає внести поправки для зміцнення незалежності Національного банку, а також змінити закон про НАБУ.

Як зазначив Давид Арахамія, у кредиторів і української влади виникли розбіжності щодо того, хто повинен отримати більшість голосів при виборі директора антикорупційного бюро. Сторони досі не визначилися з моделлю затвердження глави відомства і знаходяться у пошуках компромісного варіанту.

Раніше з'явилася інформація, що МВФ відкликав з України постійного радника з фінансових питань Віма Фонтейна. Старший економіст Європейського департаменту пропрацював в країні п'ять років, його переведення сприйняли, як загрозу дефолту.

Сенат США схвалив законопроект про збільшення фінансової допомоги Україні до 300 мільйонів доларів. Як повідомила партія "Слуга народу", гроші виділять на посилення української армії для боротьби з російською агресією.

Давид Арахамія також заявив, що "Слуга народу" має намір виключити нардепа Євгена Шевченка з фракції після поїздки в Білорусь. Більше того, парламентарії примусять самостійно збирати підписи за прийняття такого рішення.