"Однозначного юридичного виходу немає", — ЦВК про ситуацію з виборами на 87 окрузі

Василь Вірастюк, слуга народу, 87 округ, цик, вибори, результати виборів, івано-франківська область, суд
Фото: Апостроф | Василь Вірастюк

У Центрвиборчкомі стверджують, що Велика палата Верховного суду скасувала результати виборів по 87 округу, але не зобов'язала їх ухвалити новий протокол.

Прес-служба Центральної виборчої комісії (ЦВК) опублікувала заяву, в якій назвала ситуацію з проміжними виборами на окрузі 87 в Івано-Франківській області ситуацію "екстраординарною", зазначивши, що з неї "немає однозначного юридичного виходу".

"Центральна виборча комісія здійснює пошук оптимальних дій і рішень, які можуть бути ухвалені ними з метою встановлення достовірних результатів виборів у межах її повноважень", — стверджується в повідомленні.

У ЦВК нагадали, що 1 травня Велика палата Верховного суду визнала недійсним протокол про результати виборів, згідно з яким переможцем голосування став кандидат від "Слуги народу" Василь Вірастюк.

Однак, повідомили в комісії, суд відмовив позивачеві — представнику партії "За майбутнє" Андрію Шевченку — в задоволенні інших вимог, зокрема — зобов'язати ЦВК продовжити встановлювати результати виборів на цьому окрузі та "зобов'язати Окружну виборчу комісію (ОВК) №87 внести зміни у встановлені підсумки голосування шляхом складання протоколу з позначкою "Уточнений" про підсумки голосування з урахуванням відомостей про підрахунок голосів виборців, зазначених у протоколах окремих виборчих дільниць".

"Велика палата Верховного Суду звернула увагу на те, що відсутність 504 виборчих бюлетенів за одного кандидата в народні депутати за наявності встановленої виборчими комісіями кількості поданих голосів за кожного кандидата в народні депутати впливає на встановлення результатів виборів. З огляду на зафіксовану різницю між кількістю голосів і бюлетенів, щодо яких встановлена невідповідність, можливість встановлення того, хто з кандидатів набрав найбільшу кількість голосів, викликає обґрунтований сумнів", — стверджують в ЦВК.

Зазначимо, ЦВК ухвалила рішення відмовити в реєстрації Василя Вірастюка нардепом 5 травня. Глава партії "Слуга народу", коментуючи цю ситуацію, заявив, що члени комісії проголосували за це ґрунтуючись виключно на вирішенні Великої палати Верховного суду. Згідно з анулюваним судом протоколом, Вірастюк набрав 15 536 голосів, тоді як його опонент Шевченка — 15 114.

Варто зазначити, що в день тиші, під час власне голосування та під час підрахунку голосів виборців на цих виборах спостерігачі та кандидати фіксували безліч порушень виборчого процесу.

6 квітня й Івано-Франківська облрада вимагала провести перевибори на 87 окрузі.