"Я б не відрізняв": Кличко відзначився словами про різницю між 8 і 9 травня (відео)

Віталій Кличко
Фото: Скриншот | Віталій Кличко в парку Слави 8 травня в Києві

Як заявив глава столиці, 8 травня підписали документи про закінчення війни, а наступного дня провели парад та інші заходи.

Мер Києва Віталій Кличко поклав квіти на меморіалі в Парку слави, де висловився про День пам'яті і примирення. 8 травня відеозапис з промовою градоначальника опублікував канал Pavlovsky News.

У День пам'яті і примирення Віталій Кличко разом з ветеранами і військовослужбовцями ЗСУ прийшли на могилу Невідомого солдата і вшанували загиблих під час Другої світової війни. Мер української столиці вважає, що у пам'ятних дат 8 і 9 травня одна і та ж суть, тому їх не потрібно розділяти.

"Офіційно у всьому світі закінчення Другої світової війни, коли були підписані всі документи — 8 травня. Так сталося, що 9 травня пройшов парад і традиційне святкування було. Я б не відрізняв", — висловився Кличко в парку Слави. — "Це завершення Другої світової війни. День Перемоги. Хтось буде розповідати різні історії і так далі. Думаю, що ключове — не яка дата, а яка суть".

Слова Віталія Кличка викликали негативну реакцію в соціальних мережах. Під відео на YouTube і в Facebook користувачі прокоментували виступ мера:

"Все змішалося в голові"; "Хоч би погуглив"; "Чого перехрестився біля вогню? Він же атеїст. І з датами у нього в голові повне "упа".

Народний депутат від "Слуги народу" Максим Бужанський на своєму телеграм-каналі нагадав про скандальний марші дивізії СС "Галичина", який відбувся в Києві:

"Друзі, а чого ви дивуєтесь заявою Кличко про те, що він не бачить різниці між 8 і 9 травня? Він і між маршем есесівців, який дозволив 28 квітня в столиці, і бесідою з ветеранами різниці не бачить, не вимагайте від нього занадто багато".

Телеграм-канал Klymenko-Time звернув увагу, що Друга світова війна не закінчилася після капітуляції Німеччини і тривала до вересня 1945 року. Як додало ЗМІ, всупереч словам Віталія Кличка, "9 травня 1945 ніякого параду не було".

28 квітня в Києві пройшов марш вишиванок на честь дивізії СС "Галичина", який почався біля станції метро "Арсенальна". Очевидець звинуватив учасників акції в "пропаганді нацизму".

Президент Володимир Зеленський звернувся до українців у День пам'яті і примирення 8 травня. За його словами, цей день заснований не для заміни 9 травня, а щоб розуміти і не забувати історію.

Тим часом, 48% українців вважають, що Друга світова почалася через змову Гітлера і Сталіна а. Такі результати показало опитування Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучерова".