Медведчук передав Росії секретну інформацію про українських військових (відео)

виктор медведчук
Фото: 112 Україна

За словами глави СБУ Івана Баканова, це сталося в серпні 2020 року через однопартійця Медведчука — Тараса Козака.

Голова Служби безпеки України Іван Баканов на спільному брифінгу СБУ та Генпрокуратури повідомив, що в 2020 році народний депутат від ОПЗЖ Віктор Медведчук через свого однопартійця Тараса Козака передав Росії секретну інформацію про розташування "прихованого підрозділу ЗСУ".

Іван Баканов зазначив, що друге кримінальне провадження, про яке б хотіли згадати на брифінгу, стосується і "пана Медведчука, і пана Козака", а власне епізод стався в серпні 2020 року.

"Медведчук надіслав Козаку, який перебував тоді на території РФ, і, швидше за все, знаходиться там і зараз, секретні дані про розташування прихованого військового підрозділу Збройних Сил, його особовий склад, бойову підготовку. Такий собі подарунок для спецслужб РФ, на думку слідства, саме їй призначалася ця інформація. Що це таке, як не шкода обороноздатності нашої держави?" — заявив Баканов.

сбу, віктор медведчук

Також глава СБУ згадав про проект "Луч", який, за його словами готували і Медведчук і Козак, і який стосується "безпеки держави в інформаційній сфері та захисту України в гібридній війні проти РФ".

"На перший погляд, йдеться про створення організації, яка буде тісно займатися українцями, які їдуть працювати і вчитися в РФ, налагоджувати співпрацю та обмін людськими ресурсами між нашими країнами. Але справжня мета — створення інфраструктури впливу на користь РФ за допомогою трудових мігрантів, які з України їдуть в РФ. А вже через механізм цього "Луча" — збирати персональні дані українців, вербувати їх, впливати на внутрішню політику нашої держави, поширюючи через них пропаганду РФ або інформацію, вигідну Росії", — заявив Баканов.

сбу, віктор медведчук

Він також зазначив, що це лише частина епізодів, за якими ведеться розслідування і в яких фігурантами є Віктор Медведчук і Тарас Козак. І які СБУ та Генпрокуратура можуть оприлюднити.

Нагадаємо, сьогодні, 11 травня, стало відомо, що СБУ проводить обшуки в будинку Віктора Медведчука в Києві та в офісі ОПЗЖ. Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що підписала підозру в зраді Медведчуку та нардепу ОПЗЖ Тарасу Козаку. За її даними, місцезнаходження Медведчука не встановлене, а тому СБУ вживає відповідних заходів щодо його встановлення та вручення йому клопотання про утримання під вартою. Тарас Козак, імовірно, знаходиться в Росії.

Також на брифінгу Ірина Венедіктова продемонструвала аудіозапис, на якому нібито записані переговори Віктора Медведчука і російського чиновника, заступника голови адміністрації президента Росії Дмитра Козака.