У Росії ліквідують компанію, через яку Медведчуку вручили підозру, — Схеми (фото)

Віктор Медведчук, ОПЗЖ, справа Медведчука, обшуки у Віктора Медведчука, санкції проти Медведчука
Фото: пресс-служба ОПЗЖ | Нардеп від "ОПЗЖ" Віктор Медведчук

За інформацією журналістів, такий запис з'явився у реєстрі юридичних осіб РФ вже наступного дня після вручення підозри у зраді.

У Росії стартував процес ліквідації компанії "Нові проекти", яка фігурує у підозрі СБУ та Офісу генпрокурора народному депутату Віктору Медведчуку.

Про це пишуть Схеми.

За їх словами, в реєстрі юросіб РФ зʼявився запис про ліквідацію підприємства вже наступного дня після того, як народному депутату Віктору Медведчуку вручили підозру.

У виписці з реєстру сказано, що 12 травня 2021 року влада РФ почала процедуру ліквідації компанії "Нові проекти", що володіє російською ліцензією на видобуток нафти і газу на ділянці "Глибока", яка до окупації Криму була під контролем України.

Ліквідацію компанії в реєстрі пояснили так: "Ухвалення реєструючим органом рішення про майбутнє виключення юридичної особи з ЄДРЮО (наявність в ЄДРЮО (російському Єдиному державному реєстрі юридичних осіб — ред.) відомостей про юридичну особу, щодо якої внесено запис про недостовірність)".

Віктор Медведчук, справа Медведчука, обшуки у Віктора Медведчука, компанія "Нові проекти"
Скріншот з реєстру юросіб РФ по компанії "Нові проекти", пов'язаної з Медведчуком
Фото: Скриншот из реестра юрлиц РФ

Також у виписці є "запис №19" з жовтня 2020 року, про те, що інспектори-податківці провели перевірку даних компанії "Нові проекти" і встановили недостовірність даних. І саме це, як стверджують журналісти "Схем", стало підставою для реєстраційної служби РФ 12 травня 2021 року розпочати процес ліквідації (запис №20).

Але якщо дивитися виписку на компанію за станом на травень 2021, то там відсутній "запис №19" про перевірку та виявлення порушень, хоча всі ці дані повинні оновлюватися в режимі реального часу. Журналісти "Схем" припустили, що інформацію могли спеціально внести в базу "заднім числом".

А ось ліцензія, яка дозволяє проводити геологічне вивчення, розвідку і видобуток корисних копалин на ділянці "Глибока" компанії "Нові проекти", дійсна до 2046 року.

А 12 травня, коли нібито офіційно стартував процес ліквідації компанії "Нові проекти", нардеп від "ОПЗЖ" Віктор Медведчук прийшов до Офісу генпрокурора України для отримання підозри.

Нагадаємо, 11 травня нардепам від ОПЗЖ Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку було оголошено про підозру у державній зраді та спробі пограбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму.

Також Віктора Медведчука звинувачують у переданні російським спецслужбам секретної інформації про ЗСУ.

13 травня Печерський суд Києва відправив нардепа Віктора Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 9 липня. А 14 травня зʼявилася інформація, що главі політради "ОПЗЖ" наділи електронний браслет для дотримання домашнього арешту.