Міськрада Харкова оскаржить у суді позбавлення російської мови статусу регіональної

Харків, російську мову, регіональний, статус регіональної мови в Харкові, Харківській міськрада, українська, російська
Фото: objectiv.tv | Харківська міськрада

У мерії стверджують, що близько 80% жителів міста розмовляють російською, тому вони мають право спілкуватися цією мовою.

Харківська міська рада має намір оскаржити рішення Харківського окружного адмінсуду про скасування статусу російської мови як "регіональної" в Харкові. Про це повідомляється на офіційному сайті Харківської міськради.

За словами в. о. мера Харкова Ігоря Терехова, на поточний момент юристи займаються підготовкою відповідної апеляційної скарги.

"Ми визнаємо українську мову державною, проводимо засідання виконкомів і сесії українською мовою. Але майже 80% харків'ян говорять російською, і їх право спілкуватися тією мовою, якою їм зручно", — заявив Терехов.

Також на сайті Харківської міськради зазначили, що статус "регіональної" мови гарантувався ЗУ "Про засади державної мовної політики" від 2012 року. Місцеві ради могли вводити регіональні мови в разі, якщо понад 10% населення використовувало якусь мову як рідну.

Втім, рішенням Конституційного Суду від 28 лютого 2018 року цей Закон був визнаний неконституційним і втратив свою силу.

Зазначимо, інформація про те, що Харківський окружний адміністративний суд скасував статус "регіональної" в російської мови в Харкові ЗМІ повідомили вчора, 25 травня. Позов розглядався з 2018 року. Харківська міськрада надала російській мові статус регіональної у 2012 році.

Нагадаємо, що в грудні 2020 року рішенням суду статусу регіональної позбавили російську мову і в Одеській області, а облрада підтримала відповідне рішення. Раніше аналогічне рішення було ухвалено в Запорізькій області.