ЄС направить 25,4 млн євро для допомоги жителям Донбасу, — президент Єврокомісії

Урсула фон дер Ляйен, євросоюз, єс, Єврокомісія, жителі Донбасу, допомога жителям донбасу, допомога Донбасу, Україна
Фото: twitter.com/vonderleyen | Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн

Загальний обсяг гумдопомоги ЄС з початку конфлікту на сході України становить 190 млн євро.

Європейський Союз направить 25,4 млн євро для допомоги людям, які постраждали через збройний конфлікт на території Донбасу. Про це повідомила на своїй сторінці у Twitter президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 27 травня.

"Ми оголосили про нову допомогу 25,4 млн євро на допомогу людям, які постраждали від конфлікту", — написала президент Єврокомісії за підсумками розмови з президентом України Володимиром Зеленським.

Також Урсула фон дер Ляєн підкреслила, що ЄС незмінно підтримує проведення українською владою реформ і територіальну цілісність країни.

"Ми також підтримуємо Україну в боротьбі з COVID-19", — зазначила президент Єврокомісії.

На сайті Єврокомісії також наголошується, що Урсула фон дер Ляєн і Володимир Зеленський погодилися з необхідністю активізації зусиль щодо забезпечення України необхідними вакцинами від коронавірусу. Також сторони домовилися продовжити роботу для забезпечення взаємного визнання паспортів вакцинації громадян.

Пресреліз щодо цієї розмови на сайті Офісу президента України практично ідентичний до опублікованого пресслужбою Єврокомісії.

Також у Єврокомісії зазначили, що на поточний момент загальний обсяг гумдопомоги ЄС з початку конфлікту на Донбасі становить 190 млн євро.

Зазначимо, під час пресконференції, яка відбулася 20 травня, Зеленський заявив, що на перший всеукраїнський референдум можуть винести питання щодо Донбасу.

21 травня уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова повідомляла, що в місцях несвободи в ОРДЛО бойовики утримують майже 285 осіб.