"Слуги народу" почали збирати підписи за відставку Разумкова в Трускавці (відео)

Дмитро Разумков
Фото: Facebook | Дмитро Разумков

Нардепи вже зібрали понад 150 підписів. При цьому Разумков може втратити також і депутатський мандат — політик написав заяву про вихід з фракції під час призначення на посаду спікера.

Related video

У суботу, 2 жовтня, фракція "Слуга народу" розпочала збір підписів за відставку спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова в Трускавці. Про це повідомило агентство "РБК-Україна".

За інформацією телеграм-каналу Pavlovsky News, нардепи обговорюють позбавлення спікера не тільки посту у Верховній Раді, а й депутатського мандата. Дмитро Разумков написав заяву про вихід з фракції, коли влаштовувався на посаду глави парламенту, і керівництво "Слуги народу" зберегло документ.

Згідно ст. 81 Конституції України, у разі, якщо нардеп самостійно вийде зі складу фракції партії, від якої його було обрано, його мандат можуть відкликати за рішенням керівництва цієї політсили.

Водночас кореспондент Фокуса дізнався у нардепа Олексія Устенка, що на цей час зібрано вже понад 150 підписів.

Раніше Дмитро Разумков прокоментував збір підписів за його відставку, як "колективне рішення". Спікер Верховної Ради вважає, що депутатам поставили завдання ініціювати процес, однак не знає, хто саме. Як підкреслив Дмитро Разумков, у нього не було конфліктів з фракцією "Слуга народу".

Писали також, що нардеп Микита Потураєв повідомив про плани обговорити відставку Дмитра Разумкова в Трускавці на з'їзді фракції "Слуга народу". Як зазначив парламентарій, у нього зі спікером є особисті "непереборні політичні розбіжності". Зокрема, вони стосуються закону про медіа.

Фокус розбирався, навіщо команді президента Володимира Зеленського потрібна відставка Дмитра Разумкова. Формальним приводом стало небажання виносити на голосування законопроєкт про деолігархізацію, реальної ж причиною вважають конфлікт між "Слугою народу" і спікером через незалежність останнього.